← Vissza

news.bsdnet.hu

Pósfai Gábor: Mérsékeljük a terrorfenyegetettségi szintet Magyarországon

HVG 2026-06-25 20:58
„Mérsékeljük a terrorfenyegetettségi szintet Magyarországon” – jelentette be Pósfai Gábor belügyminiszter a Facebookon. https://www.facebook.com/tisza.pestmegye.02/posts/pfbid0YPLjisxhhozUVnLhzvwpNm7cuYj97MvtwzU6P9WxtVoo3noaWnkYoPJvjyyBaf94l Pósfai közölte, hogy a nemzetbiztonsági és a rendvédelmi szervek elemzése alapján  a korábban elrendelt, szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi környezetben már nem indokolt. Ez azt jelenti, hogy az eddig érvényben lévő 2-es szintű, magasnak minősülő terrorfenyegetettségi fokozatot a mai nappal Pósfai 3-asra, azaz közepesre mérsékelte. „A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szerveink a nap 24 órájában monitorozzák a helyzetet, és továbbra is maximálisan garantálják a magyar állampolgárok, valamint a kritikus infrastruktúrák védelmét” – írja a miniszter.
Eredeti cikk megtekintése →