Julian Nagelsmann keményen kritizálta játékosait az Ecuador elleni vereség után
Blikk
2026-06-26 00:39
Erre nem sokan számítottak: Ecuador 2-1-re legyőzte Németországot a 2026-os labdarúgó-világbajnokság E-csoportjának utolsó, 3. fordulójában. Ugyan a németek már korábban biztosították továbbjutásukat és csoportelsőségüket, az összecsapás után Julian Nagelsmann szövetségi kapitány kritikusan értékelt. Joshua Kimmich sem fogta vissza magát, az ecuadoriak pedig óriási ünneplésbe kezdtek.
Pék Attila
Sport újságíró
Ezeket látta már?
Amikor a második percben a németek megszerezték a vezetést Ecuador ellen, többen úgy gondolták, ezt a találkozót is könnyedén megnyeri a Nationalelf. Végül azonban nem így lett, a dél-amerikaiak ugyanis fordítottak, győztek és 2006 után újra ott lesznek az egyenes kieséses szakaszban a világbajnokságon.
A hármas sípszót követően az ecuadori játékosok közül többen a földre rogytak örömükben, majd a szurkolókkal közösen ünnepeltek.
– Nagyon motiváltan érkeztünk erre a világbajnokságra. Az első két mérkőzésen sajnos sokat szenvedtünk, de talán jobb is így, mert már most rengeteget fejlődtünk és még éhesebben vetjük bele magunkat az egyenes kieséses szakasz küzdelmeibe. Hiszünk magunkban, 26 harcos van itt, akik harcolnak Ecuadorért. Köszönünk mindent a szurkolóinknak is, ma is megtöltötték a stadiont és hazai pályát teremtettek nekünk, ők motiválnak minket – mondta a mérkőzés után Gonzalo Plata, az ecuadoriak támadója.
A szövetségi kapitány, Sebastian Beccacece is elérzékenyült.
– Ez most nem arról szól, hogy ez mit jelent nekem, ez a győzelem és továbbjutás az ecuadori embereké. A srácok csodás ajándékot adtak nekik, amit meg kell ünnepelni – árulta el.
A németek szövetségi kapitánya, Julian Nagelsmann már nem volt ennyire pozitív, játékosai felelősségét is firtatta.
– Mi magunk hoztuk vissza őket a mérkőzésbe. Többen fölösleges cseleket mutattak be a vezető gólunk után, elbízták magukat. Egy jó kezdés után sokkal koncentráltabbnak kellett volna lennünk. Többet kellett volna birtokolnunk a labdát és támadnunk kellett volna a második gólért – fejtette ki dühösen az ARD-nek a szakember.
A németek hátvédje, Joshua Kimmich is kritikus hangnemet ütött meg.
– A jó kezdés után többször könnyelműen adtuk el a labdát, ezzel megadtuk nekik a lehetőséget az irányítás átvételére, amivel éltek is. Azt kell mondjam, megérdemeltük ezt a vereséget – nyilatkozta a rutinos játékos.
foci-vb 2026