← Vissza

news.bsdnet.hu

A Manchester City klubrekordot jelentő összeget fizet a Guardiola-éra utáni első igazolásnál

24.hu 2026-06-26 01:43
A 23 éves középpályás tagja a világbajnokságon szereplő angol válogatottnak, és ő lehet a klub első igazolása Pep Guardiola távozása után. Az ESPN azt írja, Andersonért brit és klubrekordot jelentő összeget fizethet a City, előbbinek Declan Rice (105 millió font), utóbbinak Jack Grealish (100 millió) volt eddig a csúcstartója. A Forest korábban két ajánlatot már visszadobott, és egyértelművé tette, hogy 100 millió font fölötti összeget kér a játékosért. A BBC úgy tudja, 116 millió font lesz a vételár, és ehhez jöhetnek majd még a bónuszok. A Nottingham 35 millió fontért vette meg A játékos az Egyesült Államokban esik majd át az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton. Anderson a Newcastle Unitedben nevelkedett, ahol 2021-ben debütált az első csapatban. 2024-ben 35 millió fontért igazolt a Nottinghamhez, amelyben azóta 88-szor lépett pályára, és négy gólt szerzett. A Foresttel az első idényében a hetedik, a másodikban a 16. helyen zárt, és az előző szezonban elődöntőt játszhatott az Európa Ligában. A nemrég véget ért idényben Andersoné volt a legtöbb labdaérintés (3300), a legtöbb labdaszerzés (306), a legtöbb megnyert párharc (297), és ellene követték el a legtöbb szabálytalanságot (80). Guardiola utódja várhatóan a korábbi Leicester- és Chelsea-edző, Enzo Maresca lesz.The post A Manchester City klubrekordot jelentő összeget fizet a Guardiola-éra utáni első igazolásnál first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →