Svédország későn ébredt, Japán volt a boldogabb a döntetlennel
Telex
2026-06-26 04:39
A mérkőzés előtt már tudni lehetett, hogy egy döntetlen mindkét csapatnak tökéletesen elégséges a továbbjutáshoz, az a tudat, hogy senkinek nem kell hajtania, pedig meg is látszott a mérkőzésen, pontosabban az első félidőn. A szövetségi kapitányok ugyan egyik oldalon sem pihentették a legjobbjaikat, a nagy rohamok elmaradtak.
Olyannyira, hogy az első valamirevaló lövés az első félidő hosszabbításának legelején jött, Nakamura Keito csavart jobbal a hosszú alsóba a tizenhatoson belül, nagyon jól is helyezett, de a svéd kapus, Jacob Widell Zetterström kitolta a sarokból a labdát.
A második félidőben aztán kicsit fokozódott a tempó, főleg Japán volt a kezdeményező fél, a szünet után két gyors próbálkozásuk is volt. Aztán az 56. percben már nem csak próbálkozás jött, szép passzolgatás után kapott remek labdát Maeda Daizen a tizenhatoson belül, a védők lemaradtak róla, ő pedig simán behúzta a labdát a sarokba a kapu mellett.
Svédország nem sokáig akart hátrányban játszani, a kapott gól után egyből felpörögtek ők is, hat perccel később pedig meg is lett az egyenlítés. Viktor Gyökeres útját elállták a japánok a tizenhatos előtt, ezért középről jobbra mozogva próbált helyzetet teremteni. Az ott teljesen üresen ácsorgó Anthony Elangának passzolt, Gyökeres egy pillanatra elvitt egy embert, amikor Elanga befelé kezdett cselezni, majd ahogy volt egy kis helye, pontosan a tizenhatos sarkától tüzelt is. A lövés pillanatában még nem volt biztos, hogy beadásra szánja, vagy a kaput vette célba, de a lövés erejéből és a csavarásból inkább úgy tűnt, hogy tudatosan a hosszú oldalt nézte ki magának, és meg is lepte ezzel Szuzuki Ziont, aki későn vette észre a védők mögül érkező labdát és már nem tudott védeni.
Elanga hatalmas gólja után egyből majdnem jött még egy: a középkezdés után Japán kicsit könnyelmű volt, eladták a labdát a kapujuk előtt, Alexander Isak csapott le rá és egyből tüzelt is, Szuzukinak kellett kitolnia a laposan érkező, a pont a kapus előtt pattanó lövést a bal alsóból.
A végére még két nagy svéd helyzet maradt, Elanga a ballal szerzett gólja után jobbal is megpróbált egyet a kapuba tenni, megint a jobboldalról próbálkozott a hosszú oldal felé. Szuzuki szögletre tolta a lövést, majd a beadás után még nagyobb bravúrra volt szükség a japán kapustól, még úgy is, hogy csak négy svéd volt ott a kapu előtt fejelni. Isak fejét találta meg a szöglet, a csúsztatását a kapufa alól ütötte ki Szuzuki, hatalmasat mentve.
Az, hogy a végén döntetlen maradt, egyértelműen Japánnak volt jobb, hiszen ők a második helyen jutottak tovább, a svédek csoportharmadikként készülhetnek a tizenhatoddöntőre. Japán ellenfele már meg is van, ők Brazíliával találkoznak, Svédország még a többi eredménytől függően vagy Németországgal, vagy Svájccal, vagy az I csoport győztesével, tehát Franciaországgal vagy Norvégiával játszhat majd. A mérkőzés összefoglalója itt nézhető meg .