Szalay-Bobrovniczky Kristóf öccse helyettes államtitkárként elintézte, hogy három szervezet egymilliárd forintot kapjon a Bethlen Gábor Alapkezelőtől
Népszava
2026-05-14 04:30
Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős korábbi helyettes államtitkára, Szalay-Bobrovniczky Kristóf volt honvédelmi miniszter testvére tavaly elintézte, hogy három általa megjelölt szervezet között összesen egymilliárd forintot osszon szét a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. – számolt be a birtokába került dokumentumokra hivatkozva azRTL Híradó. E szerint a politikus levélben jelölte meg, hogy melyik három szervezetet pontosan mennyi pénzzel kell támogatnia a hivatalosan a határon túli magyarok szülőföldön történő egyéni és közösségi boldogulását elősegítő cégnek.
Elég visszatetsző, de az egyik szervezet, a Mesterséges Intelligencia Kutatóközpont nem sokkal azelőtt alakult meg, hogy Szalay-Bobrovniczky Vince jóvoltából végül hozzávágtak volna 300 millió forintot, ráadásul kvázi fantomként működik: hivatalos székhelyén nincs nyoma munkának, a honlapját is csak néhány nappal azelőtt hozták létre, hogy manipuláltnak nyilvánította volna a légifelvételt, amelyik szerint Magyar Péter 2025. október 23-i Nemzeti Menetén többen voltak, mint a fideszes Békemeneten.
Az RTL Híradó megkérdezte a Bethlen Gábor Alapkezelőt, hogy hány, a Szalay-Bobrovniczky Vincééhez hasonló „államtitkári írásos javaslatot” kapott az elmúlt években, de válasz nem érkezett.
Szalay-Bobrovniczky Vince az Orbán-kormány utolsó honvédelmi miniszterének, Szalay-Bobrovniczky Kristófnak az öccse. 2021-ben derült ki, hogy nyolc évvel korábban, még Magyarország bécsi nagyköveteként részegen karambolozott, 2023 októberében pedig abból lett messzire visszhangzó hír, hogy szitkozódva utasította vissza azt a havi 150 forintos tiszteletdíjjal járó igazgatótanácsi állást, amelyet a bátyja intézett el neki Nagy Márton közbenjárásával.