← Vissza

news.bsdnet.hu

Az ETO új edzője boldogan épít a Borbély Balázstól kapott alapokra

Magyar Nemzet 2026-06-26 05:05
Az NB I 2026–27-es idénye a július 25–26-i hétvégén indul, és a mostani év végéig 18 fordulót játszanak a csapatok, ezáltal december közepén zárul az őszi szezon. Bő egy hónapos szünet után január végén folytatódik a magyar bajnokság, amely utolsó, 33. fordulójának hivatalos játéknapja május 22. lesz. Az MLSZ megváltozott versenykiírása értelmében ezután kerül sor az osztályozóra az élvonal utolsó előtti helyezettje és az NB II másodikja között. Bajnoki címvédőként az ETO várja az új évadot, a győriek mögött legutóbb az FTC és a Paks zárt a dobogón. A középmezőny tagjai legutóbb a Debrecen, a Zalaegerszeg, a Puskás Akadémia, az Újpest, a Kisvárda, a Nyíregyháza és az MTK voltak, rajtuk kívül még újoncként két fővárosi klub – a Vasas és a Budapest Honvéd – szerepelhet az új kiírásban. A hétfői sorsolás során az is kiderült, hogy a 12 csapat közül melyikre milyen program vár. Jellemzően a legnagyobb érdeklődés az öt budapesti gárda párharcai közül is a Ferencváros és az Újpest mérkőzéseit övezi, ez Azt követően december közepén a Megyeri úton, április közepén pedig ismét az Üllői úton mérkőzik meg egymással a két csapat. Az FTC mindezt megelőzően, a harmadik fordulóban találkozik a címvédő győriekkel, Borbély Balázs vezetőedző korábbi csapatával. A nyitókörben a Fradi Paksra látogat, a Vasas a bajnok ETO ellen kezd hazai pályán, a Honvéd pedig Kisvárdára utazik. Az Újpest Nyíregyházán, a Puskás Akadémia Debrecenben, míg a Zalaegerszeg az MTK otthonában nyitja az idényt. 🥁Paksi FC–Ferencváros mérkőzést is rendeznek az OTP Bank Liga 1. fordulójában! A 2026–2027-es bajnokság sorsolását hétfőn délelőtt készítette el az MLSZ versenybizottsága, az aranyérmes ETO és Magyar Kupa-győztes, bajnoki második FTC a 3. fordulóban találkozik egymással, az… pic.twitter.com/JDnfqcvre3 A főváros tradicionális klubjai közül négy már a második fordulóban találkozik először: a Ferencváros a Vasast, a Kispest-Honvéd az MTK-t fogadja. Az angyalföldiek a nyolcadik fordulóig el sem hagyják a fővárost. A magyar szövetség tájékoztatásából az is kiderült: a júliusi első fordulót követően augusztusban további öt kört játszanak a csapatok, az első válogatottszünetig pedig még kettőt. Az akkori megszakítás után három hét múlva, október közepén folytatódik majd a klubidény. Az utolsó, 33. fordulóban az ETO az Újpestet fogadja Győrben, míg az FTC-hez az MTK látogat. 1. forduló: 2. forduló: 3. forduló: 4. forduló: 5. forduló: 6. forduló:
Eredeti cikk megtekintése →