Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után
Promotions
2026-06-26 05:06
Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.
Nem túl magas színvonalú mérkőzésen, a már továbbjutott német válogatott elveszítette veretlenségét a valaha volt leginkább maratoninak tűnő világbajnokságon. A még mindig csak 38 éves Julian Nagelsmann által irányított Nationalelf egy kellemetlen eredménybe szaladt bele az Ecuador elleni vereség alkalmával. A németek 2-1-re kikaptak, de a csoportelső helyüket már így sem bukhatták el.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
A német válogatott az idei foci-vb egyik legnagyobb esélyese, ám tegnap este megmutatta, hogy távolról sem számít legyőzhetetlennek. Az ecuadoriakat még az sem törte meg, hogy már a 2. percben hátrányba kerültek a találkozón. Pár perccel később egyenlítettek, sőt később egy újabb remek támadás során a vezetést is megszerezték. Nagelsmann kapitány próbálkozott becsülettel, de még az eddig csodacserének számító Deniz Undav játszatása sem segített.
A 2-1-es vereség ellenére Németország hat pontot szerezve nyerte meg csoportját, az általuk már legyőzött és szintén hat ponttal záró Elefántcsontpart előtt. A harmadik helyen záró Ecuador szintén ott lesz a folytatásban a megszerzett négy pontjával. A négyes pofozógépet, Curacao egy megszerzett ponttal zárta története első világbajnoki szereplését.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
A lefújás után Nagelsmann kapitány nehezen tudta leplezni a frusztráltságát, amikor a sajtótájékoztatón a csapata és a saját motiválatlanságáról kérdezték, amiért már a csütörtöki meccs előtt biztos volt a továbbjutásuk:
„Nem, kérlek, hagyd abba. Ez hülyeség, komolyan. Miért? A srácok nem akartak játszani? Persze, hogy akartak, de a többiek egy kicsit jobban akarták. Nem... sok helyzetben kicsit több kockázatot vállaltak. Persze más cseréket is eszközöltünk, mint egyébként tettük volna, talán azokban a pillanatokban, amikor feltétlenül szükségünk volt még egy gólra. De nem mondhatom, hogy bármelyik játékos ne adott volna bele mindent. Ez túl leegyszerűsítő számomra.”
- idézte a Sport Bild az egyik riporterre kifakadó edzőt.
Érdekesség, hogy már az amerikaiak is szívják a németek vérét a világbajnokság helyszínén. New Yorkban a kikötőben egy hatalmas reklámmal köszöntette a Nike a németeket. Akiket ugyan már 77 éve az Adidas öltöztet a hagyományoknak és az üzleti érdekeknek megfelelően. Azonban az oregoni cég hosszú évek győzködése után végre megszerezte magának a német válogatottal való szerződést, és 2027 január 1-től már ők öltöztetik a Nationalelfet. Ehhez pedig elsőként Jamal Musialat találták meg.