← Vissza

news.bsdnet.hu

Megjelent a rendelet: ekkora béremelést kapnak a pedagógusok

ATV 2026-06-26 05:06
Csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben a pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet. A dokumentum szerint a kormány célja, hogy a pedagógusok átlagbére elérje a diplomás átlagbér 80 százalékát, összhangban az Európai Unióval kötött megállapodással. A 24.hu összefoglalója alapján a 2026. január 1-jétől esedékes 10 százalékos emelésen felül a rendelet további 0,4 százalékpontos bérnövekedésről döntött. Emellett a munkáltatóknak január 1-jére visszamenőlegesen legalább 0,3 százalékponttal kell megemelniük a pedagógusok fizetését, kivéve a gyakornoki fokozatban lévőket. A gyakornoki havi illetmény mértéke 2026-ban 707 600 forint lesz. A pedagógusi bérsávok is módosulnak. A munkáltató az alábbi keretek között állapíthatja meg a fizetéseket:
Eredeti cikk megtekintése →