Érkezik a hőkupola, minden eddiginél nagyobb forróság vár ránk: riasztást adtak ki az egész országra
Blikk
2026-06-26 05:11
Első és másodfokú hőségriasztás van érvényben az ország egész területére az extrém meleg miatt. Érkezik a hőkupola, megdőlhet a mindenkori hőségrekord, eddig példátlan kánikulai napok várnak az országra. A forróság extrém terhet ró a szervezetünkre is.
Szigeti Sándor
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Tovább fokozódik az extrém kánikula hazánkban: az országos tiszti főorvos péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig már a legmagasabb, harmadfokú riasztás lép életbe.
Jelenleg is az ország egész területén veszélyjelzés van érvényben. Az ország tíz vármegyéjében - köztük Pest vármegyében - másodfokú, narancssárga riasztást rendeltek el , további kilenc területen citromsárga figyelmeztetés van érvényben. A legmagasabb nappali hőmérésérklet +33 és 38 fok körül tetőzik pénteken, de éjszaka is alig hűl majd a levegő: a napi középhőmérséklet 25-27 °C felett alakul.
Hőségriasztás Magyarországon: 10 vármegyében másodfokú, 9-ben pedig elsőfokú riasztás van érvényben az extrém forróság miatt a pénteki napra / Grafika: met.hu
A perzselő napsütést csupán néhol zavarhatják meg ártatlan gomolyfelhők, csapadéktól sehol sem kell tartanunk. A légmozgás többnyire gyenge vagy mérsékelt marad.
A kánikula extrém terhelést ró a szervezetünkre is. A nappali felmelegedés a következő napokban 40 C-fokot is meghaladhatja, éppen ezért a fő veszélyt a napokon keresztül fennálló, folyamatos extrém hőterhelés jelenti - írja az Egészségkalauz.
A leginkább veszélyeztetettek továbbra is a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők. A hatóságok ismételten arra kérnek mindenkit, hogy figyeljünk egymásra.
időjárás