← Vissza

news.bsdnet.hu

Állat verdával kíséri két szurkoló a németeket a foci-vb-n

Vezess 2026-06-26 05:06
Nagyot vállalt két elkötelezett futballrajongó: egy 36 éves VW Golffal utaznak a német válogatott minden meccsére az Egyesült Államokban. 2026.06.26. péntek 06:06 A foci-vb mindig előcsalogatja a legőrültebb, legkülönlegesebb futballrajongókat. Láttunk már szexi szurkolót, arra viszont nem számítottunk, hogy olyanok is lesznek, akik autójuk miatt kerülnek be a hírekbe. Fabian Bergmann és Steffen Kurz gondoskodtak erről, akik nem kevesebbet vállaltak, mint hogy egy 1991-es Volkswagen Golffal követik Észak-Amerikában a német válogatottat. Az már önmagában is kihívás lehetett, hogy a három csoportmeccsre eljussanak, még akkor is, ha erre 11 napjuk volt. A Golfba ugyanis bekerült alsó hangon 2000 mérföld (3200 km), mire Houstonból Torontón át eljutottak New Yorkba. Garantált a folytatás is, ugyanis a németek továbbjutottak csoportjukból, úgyhogy még el kell jutniuk a “csak” 220 mérföldre (350 km) lévő Bostonba is biztosan. A képre kattintva galéria nyílik! Bergmann a Reutersnek elárulta , ez a Golf élete első autója, 1998-ban vette, amikor a jogsiját is megszerezte. 2006-ban aztán az amatőr focicsapattal együtt, ahol játszik, egyfajta rajongói kocsivá alakították a hazai rendezésű világbajnokság előtt. Akkor kapta meg a német trikolór színeit is. A rajongói autó hamar legendává kezdett érni, ugyanis sikerült Franz Beckenbauerrel aláíratni a motorháztetőt. Az azóta elhunyt futballlegendát követően még 36 világbajnok és 15 Európa-bajnok focista aláírta a Golfot, melynek fényszóróit baseballsapkák, a felniket félbevágott labdák, a csomagteret pedig rugós focijáték díszíti. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →