← Vissza

news.bsdnet.hu

Russell reagált a Verstappen-pletykákra: „Jövőre is itt leszek!”

F1világ 2026-06-26 05:30
George Russell szerződésében opció szerepel arra, hogy 2027-ben is a Mercedesnél maradjon, a brit versenyző pedig egyértelművé tette: élni fog a lehetőséggel, és folytatja szereplését az ezüstnyilaknál . Russell hangsúlyozta, „száz százalék”, hogy jövőre is a Mercedes versenyzője lesz, ugyanakkor az Osztrák Nagydíj hétvégéjén hivatalos bejelentésre nem kerül sor. A brit pilóta ülését az elmúlt időszakban ismét összefüggésbe hozták a négyszeres világbajnok Max Verstappennel, aki egyelőre nem kötelezte el magát sem a Red Bull , sem pedig a Forma-1 mellett a jelenlegi idényen túl. Verstappen komoly kritikusa volt az új erőforrás-szabályoknak, és továbbra is kérdéses, hogy a 2027-re és 2028-ra jóváhagyott módosítások elegendőek lesznek-e ahhoz, hogy a sportágban tartsák. HIRDETÉS HIRDETÉS A holland versenyző Mercedeshez igazolásáról már évek óta pletykálnak, és vannak, akik szerint ez reális lehetőség lehetne számára abban az esetben, ha maradni szeretne a Forma-1-ben, de nem a Red Bull színeiben. HIRDETÉS Russell azonban teljes bizonyossággal állítja, hogy jövőre is a brackley-i istállónál versenyez , ami egyúttal bezárhatja az ajtót Verstappen előtt. „Ezen a hétvégén nem lesz bejelentés” — mondta Russell a Red Bull Ringen. „De jövőre itt fogok versenyezni [a Mercedesnél]. Száz százalék.” „Ez még csak szóba sem került [Wolff-fal]. Nincs szükségünk arra, hogy megbeszéljük. Ez még csak nem is kérdés. Nem akarok ennél több részletbe belemenni, de jövőre itt leszek, és ez a tény.” Verstappen egyetért csapattársával, ez a Red Bull egyik fő gyengesége Russell jelenlegi álláspontja alapján tehát nem várható változás a Mercedes pilótafelállásában: a brit versenyző kitart amellett, hogy Kimi Antonelli oldalán folytatja pályafutását a csapatnál. HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →