Verstappent már kiütötte itt, Antonelli reakciója kulcsfontosságú
Magyar Nemzet
2026-06-26 05:35
Ritkán látható fölényt hozott a Forma–1-es idény első hat versenyhétvégéje: mindegyiken a Mercedes valamelyik pilótája – Andrea Kimi Antonelli vagy George Russell – szerezte meg a pole-pozíciót és a futamgyőzelmet is. A legutóbbi, montmelói versenyen is Russell indulhatott az élről, ám némi szerencsével Lewis Hamilton (Ferrari) tudott nyerni. Honfitársa második lett, annak is köszönhetően, hogy az őt a pályán amúgy megelőző Antonelli autója a hajrában elromlott. Az évad nagyjából harmadánál emiatt a 19 éves tehetség előnye 41 pontra csökkent a britek hétszeres világbajnokával szemben a soron következő Osztrák Nagydíj előtt – a fő kérdés, hogy ezt miként tudja elviselni az olasz tinédzser.
A friss nyilatkozata szerint tavaly nyaksérüléssel bajlódó Hamilton győzelme nem jelenti azt, hogy a Mercedes nem maradt az egyéni és a konstruktőri pontverseny első számú favoritja, csupán azt, hogy a Ferrari tényleg olyan jó formában van, mint az elmúlt másfél évben egyszer sem. Az Ezüstnyilakat irányító Toto Wolff azonban óvatosságra intett mindenkit a neki hazai nagydíj előtt: – Barcelona jó mércéje volt a jelenlegi teljesítményünknek, és miután megnyertük az első hat futamot,
Mindkét világbajnoki címért harcban állunk, de javulnunk kell, ha az idény végén az élen akarunk végezni. Az Achilles-sarkunk eddig a megbízhatóság volt: az utóbbi versenyeken rengeteg pontot veszítettünk mindkét autóval, és ha nem tudunk hibátlan hétvégéket teljesíteni, a riválisaink örömmel kihasználják ezt. Nem tétlenkedünk: ezen a hétvégén Ausztriába néhány fejlesztéssel érkezünk, amelyek célja a teljesítmény és a megbízhatóság javítása – mondta Wolff, aki adott esetben kész csapatutasításokat is alkalmazni.
A Mercedesen kívül is sokan reménykeltő fejlesztéseket hoztak Spielbergbe, köztük van a többi élcsapat, vagyis a McLaren, a Red Bull és a Ferrari is. Hét éve nem fordult elő olyan, hogy az olasz istálló valamely pilótája két egymást követő futamot is megnyerjen, de Hamilton most erre készül. No, persze Leclerc sikere esetén sem lennének csalódottak Maranellóban.
– Ausztriába az elmúlt versenyeken látott pozitív jelek miatt felbátorodva érkezünk, még akkor is, ha
Ahogy az évad kezdete óta mindig tettük, ezt a hétvégét is ugyanazzal a módszerrel és ugyanazzal a mentalitással közelítjük meg. Megpróbálunk minden szempontból egyenes vonalú hétvégét összerakni, a pályán történő végrehajtástól kezdve a bokszfalon meghozandó stratégiai döntésekig. Tudjuk, hogy minden hétvége külön történet. Ezért továbbra is egy futamot veszünk egyszerre, alázattal, azzal a céllal, hogy kihozzuk a maximumot – nyilatkozta Fréderic Vasséur, a Ferrari csapatfőnöke.
A Katalán Nagydíj a 250. Ferrari-motoros győzelmet hozta, és mivel ezek közül csupán az egyiket (a 2008-as Olasz Nagydíjat, amelyet Sebastian Vettel nyert a Toro Rossóval) nem a Scuderia érte el, ezért a következő Leclerc- vagy Hamilton-siker a 250. Ferrari-elsőség is lenne.
A monacói pilóta az Osztrák Nagydíj első szabadedzésén pihen, legalább öt riválisához hasonlóan. A szabályok értelmében évente minden csapatnak mindkét versenyzőjét két-két alkalommal le kell cserélnie egy újoncra, ezúttal Leclerc helyett Dino Beganovic kap szerepet, rajta kívül pedig Luke Browning (Williams, Carlos Sainz helyett), Jak Crawford (Aston Martin, Lance Stroll), Paul Aron (Audi, Gabriel Bortoleto), Hirakava Rjó (Haas, Esteban Ocon) és Ivasza Ajumu (Racing Bulls, Liam Lawson) is szóhoz jut péntek délután.
Néhányan talán nem is bánják, hogy pihenhetnek plusz egy órát, az előrejelzések alapján ugyanis a spielbergi versenyhétvége mindhárom napján harminc Celsius-fok feletti, száraz, szélcsendes idő lesz, és ez a forróbb aszfalt közelében még megterhelőbb körülményeket jelent a mezőnynek.
Az Osztrák Nagydíj 2014-ben tért vissza a Forma–1-es versenynaptárba, azóta hatszor is Mercedes-sikert hozott a futam – egy újabb elsőséggel a Ferrarival és a McLarennel holtversenyben a legeredményesebb istálló lenne nyugati szomszédunk pályáin. A mostani mezőnyből a rekorder Max Verstappen (Red Bull) négyszer, Valtteri Bottas és Hamilton még az Ezüstnyilakkal kétszer, illetve egyszer, valamint Russell, Charles Leclerc (Ferrari) és tavaly Lando Norris (McLaren) egyszer-egyszer örülhetett a végén a Red Bull Ringen, amelynek 2041-ig (!) szól a szerződése. Hamilton és Verstappen emellett a szintén itteni Stájer Nagydíj egy-egy kiírását is megnyerte korábban.
Az év legsűrűbb időszakában különösen fontos lesz kihasználni a lendületet, ezért sem véletlen a sorozatos fejlesztéscsomagok megjelenése. Júniusban a mostani már a harmadik versenyhétvége, és július végéig Nagy-Britanniába, Belgiumba és Magyarországra is utazik még a mezőny a nyári szünet előtt. A tavaly a spielbergi rajt után Verstappent kiütő Antonellinek ezért is lenne fontos túltennie magát a két hete történteken.
Péntek
Szombat
Vasárnap