Este hat és kilenc között kapcsoljuk ki a légkondit - kéri Kapitány István
Klubrádió
2026-06-26 05:14
És ne ilyenkor töltse elektromos eszközeit és autóját, így csökkenthető az áramfogyasztás.
Aki teheti, este 6 és 9 óra között kapcsolja le a légkondicionálót, és ne ilyenkor töltse elektromos eszközeit és autóját, így csökkenthető az áramfogyasztás, - kéri és javasolja Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
Azt írta: a nyári kánikulában mindenki tehet azért, hogy a villamosenergia-ellátás továbbra is biztonságos és zavartalan maradjon. Kapitány szerint ehhez nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre.
A 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes mérsékelni a klímaberendezések használatát, helyette az éjszakai vagy a hajnali órákban érdemes hűteni a lakást. Ugyanígy érdemes a különböző eszközök, laptopok, telefonok, elektromos autók töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni.
A magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára folyamatos legyen az ellátás, írta a miniszter. Kapitány szerint „egy kis odafigyeléssel mi is segíthetjük ezt a munkát – miközben saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük”.