← Vissza

news.bsdnet.hu

Este hat és kilenc között kapcsoljuk ki a légkondit - kéri Kapitány István

Klubrádió 2026-06-26 05:14
És ne ilyenkor töltse elektromos eszközeit és autóját, így csökkenthető az áramfogyasztás. Aki teheti, este 6 és 9 óra között kapcsolja le a légkondicionálót, és ne ilyenkor töltse elektromos eszközeit és autóját, így csökkenthető az áramfogyasztás, - kéri  és javasolja Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. Azt írta: a nyári kánikulában mindenki tehet azért, hogy a villamosenergia-ellátás továbbra is biztonságos és zavartalan maradjon. Kapitány szerint ehhez nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre. A 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes mérsékelni a klímaberendezések használatát, helyette az éjszakai vagy a hajnali órákban érdemes hűteni a lakást. Ugyanígy érdemes a különböző eszközök, laptopok, telefonok, elektromos autók töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni. A magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára folyamatos legyen az ellátás, írta a miniszter. Kapitány szerint „egy kis odafigyeléssel mi is segíthetjük ezt a munkát – miközben saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük”.
Eredeti cikk megtekintése →