Változott a helyzet: új terrorfenyegetettségi szint lépett életbe Magyarországon
Blikk
2026-06-26 05:35
A Terrorelhárítási Központ (TEK) általános főigazgató-helyettese összehívta a Terrorellenes Koordinációs Bizottságot. A bizottsági ülésen a szakértők áttekintették a biztonsági helyzetet, és javaslatot tettek Magyarország terrorfokozatának 3-as (közepes) szintre történő módosítására. Pósfai Gábor belügyminiszter ugyanakkor kiemelte: továbbra is napi 24 órában monitorozzák a helyzetet.
Szigeti Sándor
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A javaslat alapján a belügyminiszter döntést hozott a terrorfokozat eddigi 2-es (magas) szintről 3-as (közepes) szintre való csökkentéséről.
A Terrorellenes Koordinációs Bizottság ülésén a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek részletesen elemezték a hazánkat érintő aktuális biztonsági kockázatokat és a nemzetközi információcseréből származó adatokat. Az elemzés megállapította, hogy a korábban elrendelt szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi fenyegetettségi szint mellett már nem indokolt, így a terrorfokozat csökkenthető - közölte csütörtökön késő este a Rendszeti Államtitkárság.
A bizottság szakmai ajánlását jóváhagyva Pósfai Gábor, Magyarország belügyminisztere elrendelte a terrorfokozat módosítását. Magyarország területén így a mai naptól a 3-as, azaz közepes szintű terrorfenyegetettségi fokozat lép életbe.
Pósfai Gábor, a Tisza Párt belügyminisztere a módosítással kapcsolatban úgy fogalmazott:
"Magyarország biztonsága az első számú prioritásunk. A Terrorellenes Koordinációs Bizottság szakértői részletesen áttekintették hazánk aktuális biztonsági helyzetét és a nemzetközi partnereinktől származó információkat. A nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek elemzése alapján a korábban elrendelt, szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi környezetben már nem indokolt.
A szakmai ajánlást jóváhagyva a mai naptól Magyarország terrorfenyegetettségi fokozatát az eddigi 2-es (magas) szintről 3-as (közepes) szintre mérsékeltem.
A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szerveink a nap 24 órájában monitorozzák a helyzetet, és továbbra is maximálisan garantálják a magyar állampolgárok, valamint a kritikus infrastruktúrák védelmét" - olvasható a miniszter bejegyzésében.
TEK