← Vissza

news.bsdnet.hu

Megvalósul Vitézy régi vágya, Budapesten marad a Közlekedési Múzeum

Index 2026-06-26 05:50
A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum új központi kiállítóhelyéről döntött a kormány. Csütörtökön a Magyar Közlönyben megjelent, a kiállítóhely megvalósításának újraindításáról döntöttek. Most véglegessé vált, nem Debrecenben lesz, hanem Budapesten, az egykori Északi Járműjavító területén, a Diesel-csarnok környékén.  A debreceni elhelyezéshez kapcsolódó tevékenységet teljesen leállították. A kormány közlése szerint az Új Közlekedési Múzeum Projekt előkészítése már megtörtént, de felszólítják a közlekedési és beruházási minisztert, vizsgálja felül a megvalósítás ütemezését. Emellett utasították a projekt és a kapcsolódó fejlesztésekhez szükséges költség mértékét felmérését, valamint a közlekedési, autóipari és akkumulátor-ipari szereplők finanszírozási lehetőségeinek vizsgálatát. A múzeum eredetileg a Városligetben volt, majd 2017-ben egy kormányrendelet értelmében a Közlekedési Múzeum helyszínének a MÁV Északi Járműjavítójának dízelcsarnokát, külső területeit és a kapcsolódó kisebb kiszolgáló épületeket jelölték ki. A kiviteli tervek és részletes kidolgozottságú koncepciók megalkotását követően leállították a beruházást. 2024-ben Lázár János jelentette be, hogy Debrecenbe költöztetné a a múzeumot.  Vitézy Dávid már ekkor többször is kritizálta a múzeum Debrecenbe költöztetésének tervét. (Borítókép: Vitézy Dávid 2026. június 20-án. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Eredeti cikk megtekintése →