← Vissza

news.bsdnet.hu

Kapitány István azt kéri, hogy 18 és 21 óra között mérsékeljük a klímahasználatot

Magyar Hang 2026-06-26 06:00
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter posztjában arra kérte a lakosságot, hogy a nyári hőség idején, különösen az esti 18 és 21 óra közötti időszakban mérsékelje villamosenergia-fogyasztását a rendszer terhelésének csökkentése érdekében. A miniszter szerint a villamosenergia-ellátás biztonságának fenntartásához nincs szükség jelentős lemondásokra, néhány tudatos döntés is elegendő lehet. Ennek érdekében azt javasolja, hogy a legnagyobb fogyasztású időszakban a háztartások lehetőség szerint halasszák későbbre az energiaigényes tevékenységeket. Kapitány István azt javasolja, hogy 18 és 21 óra között mérsékeljék a klímaberendezések használatát, és inkább az éjszakai vagy hajnali órákban hűtsék le otthonaikat. Emellett érdemes a laptopok, mobiltelefonok és elektromos autók töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését is 21 óra utáni időpontra áttenni. Aminiszter szerint a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei folyamatosan azon dolgoznak, hogy minden fogyasztó számára biztosított legyen a zavartalan ellátás. Mint fogalmazott, 18 és 21 óra között néhány apró döntés is sokat számít.
Eredeti cikk megtekintése →