← Vissza

news.bsdnet.hu

Egy fokozattal visszavettek a terrorriadóból Magyarországon

Economx 2026-06-26 05:50
Módosult a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon: a belügyminiszter döntése alapján az eddigi magas, 2-es szintről közepes, 3-as szintre csökkentették a készültséget – közölte a Belügyminisztérium csütörtökön. A tájékoztatás szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) általános főigazgató-helyettese összehívta a Terrorellenes Koordinációs Bizottság ülését, amelyen a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek szakértői áttekintették a Magyarországot érintő biztonsági kockázatokat, valamint a nemzetközi információcseréből származó adatokat. Az elemzés alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a korábban elrendelt szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi fenyegetettségi szint mellett már nem indokolt, ezért javasolták a terrorfokozat csökkentését. A javaslat alapján Pósfai Gábor belügyminiszter döntött a készültségi szint mérsékléséről. Az MTI összefoglalója szerint a Belügyminisztérium hangsúlyozta: a rendvédelmi és nemzetbiztonsági szervek a csökkentett fokozat mellett is folyamatosan figyelemmel kísérik a biztonsági környezet alakulását, és a jogszabályoknak megfelelően továbbra is biztosítják az állampolgárok, valamint a kritikus infrastruktúrák védelmét. Magyarországon 2026. február 28-án, az iráni háború kirobbanásának napján emelték magas, 2-es szintre a terrorfenyegetettségi fokozatot, amelyet most ismét közepesre csökkentettek. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →