← Vissza

news.bsdnet.hu

Hamilton: Megvan az esély a 2026-os bajnoki címre

F1világ 2026-06-26 06:00
Hamilton legutóbb Barcelonában győzelemmel szakította meg a Mercedes idény eleji nyerő sorozatát , ezzel megszerezte első Grand Prix-győzelmét a Ferrari színeiben, és maga mögött hagyta nehéz, pirosban töltött első idényének démonait. Russell reagált a Verstappen-pletykákra: „Jövőre is itt leszek!” Ausztriába érkezve Hamilton a bajnokságot vezető Kimi Antonelli legközelebbi üldözője, 41 pontos hátrányban áll , miközben a Ferrari a csapatok versenyében is csökkentette lemaradását a Mercedesszel szemben — a két istállót 72 pont választja el egymástól. HIRDETÉS HIRDETÉS A csütörtöki médianapon arról kérdezték Hamiltont, érzi-e az esélyt arra, hogy a Ferrari lendületet vegyen és bajnoki kihívóvá váljon, különösen annak fényében, hogy az autó legutóbbi fejlesztései működni látszanak, a Red Bull Ringen pedig egy motorfrissítés is bemutatkozik. A brit versenyző óvatos optimizmussal válaszolt. HIRDETÉS „Azt gondolom, az esély megvan, de egy dolog, hogy ott van, és egy másik dolog mozgósítani az embereket és fejleszteni” — mondta a brit versenyző. „A fejlesztésben el lehet érni platókat, szóval csak annyit tehetünk, hogy napról napra haladunk, és tényleg továbbra is mindent beleadunk.” „Mindenki hozzátesz valamit a csapathoz, és mindenki a gyárban nagyon keményen dolgozik. Látják, mi lehetséges, és amikor látod, mi lehetséges, az egy vezércsillag: tudod, hogy ebbe az irányba kell mennünk.” „Hogy a csapatnak megvolt-e ez már egy ideje, abban nem vagyok biztos, de tavaly nem igazán volt vezércsillagunk, idén viszont van. Idén mindenki még jobban ráerősít, mindenki még többletmunkát tesz bele, mint korábban.” „Azt hiszem, ez kezd megmutatkozni, és ami ezen a hétvégén érkezik, az egy új motor. Ez egy lépés, nem a teljes különbség, de egy lépés. Egy láb előre, amire nagyon büszke vagyok, és amiért hálás vagyok.” HIRDETÉS „Ennek ellenére továbbra is a Mercedes a legyőzendő csapat, minden mást megnyertek, és egyszerűen hihetetlenek voltak idén — nagyszerű autó, elképesztő csapat, világbajnok csapat. Szóval valódi csata van a kezünkben, és az év hátralévő részében mindenkire szükség lesz ahhoz, hogy akár csak közel kerüljünk ahhoz, hogy felvegyük velük a versenyt, de nem gondolom, hogy ez lehetetlen.” Hamiltont arról is kérdezték, miként változott meg a Ferrarinál eltöltött időszakával, illetve általánosságban az elmúlt néhány évével kapcsolatos narratíva: a visszavonulásról szóló találgatások helyett immár arról beszélnek, hogy harcba szállhat a rekordot jelentő nyolcadik világbajnoki címért . HIRDETÉS „Őrület volt látni ezt a fordulatot, és azt, ahogy az emberek megváltoztatják a véleményüket ahhoz képest, amiket korábban mondtak” — mondta Hamilton. „Igazából nem nagyon foglalkozom ezzel. Azt hiszem, amit láttam — és ami számomra a legfontosabb —, az a szurkolók szeretete, és az, ahogyan az emberek velem együtt élték át ezt. Ez nagyon sokat jelentett.” „Ami a bajnokságot illeti, nem engedem, hogy ezek a dolgok… Voltam már ilyen helyzetben. Tudom, mit kell tennem, és még hosszú út áll előttünk. Nem úgy érkezünk meg erre a hétvégére, hogy a bajnokságra gondolunk, hanem erre a hétvégére koncentrálunk, és arra, hogy a lehető legjobban teljesítsünk.” „Azt hiszem, láttátok [a Ferrari csapatfőnöke] Fred [Vasseur] megjegyzéseit, mert gondolom, mindenki izgatottá válik ettől. Arról van szó, hogy: ‘Nyugalom, maradjunk két lábbal a földön, végezzük továbbra is a kellő alapossággal a munkánkat, és bizonyosodjunk meg arról, hogy továbbra is végrehajtjuk, amit kell.’” „Nincsenek rövid utak a sikerhez. Mindannyian hozzáteszünk valamit a csapat munkájához, és nagyon büszke vagyok arra, milyen keményen dolgozik mindenki. Egyszerűen folytatnunk kell, tovább kell lépnünk szintről szintre. Ez az, amiért itt vagyok, és amit megpróbálok megtenni.”
Eredeti cikk megtekintése →