← Vissza

news.bsdnet.hu

Ronald Koeman mérges volt a hollandok győzelme után: „Ez nem fér bele”

Blikk 2026-06-26 06:10
Csoportelsőként jutott az egyenes kieséses szakaszba a holland válogatott a labdarúgó-világbajnokságon. Ronald Koeman csapata magyar idő szerint péntek hajnalban Tunéziát győzte le 3-1-re az F-csoport utolsó, 3. fordulójában. Pék Attila Sport újságíró Ezeket látta már? Csak a japánok elleni 2-2-es döntetlen során akadozott a hollandok játéka az idei foci-vb-n, Svédországot már könnyedén múlta felül 5-1-re az oranje, amely Tunézia ellen sem botlott, így hét pontot gyűjtve lépett a legjobb 32 közé, ahol Marokkóval találkozik majd. Több szövetségi kapitány cserélne Ronald Koemannal, ám a rutinos szakember a jó eredmények ellenére sem teljesen elégedett a csapata játékával. – Nagyon örülök annak, hogy jól kezdtük a mérkőzést, de érdemes megjegyezni, hogy a védelembe történő átmenetekkel sokszor voltak gondjaink, ahogy a szünet előtti és utáni időszakban mutatott játékunkkal sem feltétlenül vagyok elégedett. Amikor viszont felpörgettük a tempót, akkor nem volt probléma a játékunkkal. Ezekkel a hibákkal a folytatásban le kell számolnunk, mert erősebb csapatok ellen ez már nem fér bele. Japán és Svédország is megbüntette az ilyen hibáinkat – mondta a Tunézia elleni mérkőzést követően a rutinos edző. A hollandoknak Marokkó ellen Monterrey-ben kell pályára lépniük, ahol melegebb idő várja majd őket. Koeman elárulta, a csapata ennek ellenére nem utazik hamarabb az Egyesült Államokból Mexikóba. – Nekünk ezzel nincs gondunk, ha meleg lesz, akkor meleg lesz. Ezt el kell fogadnunk. Csak azért nem fogunk hamarabb odautazni, hogy megszokjuk a klímát, itt is meleg lesz. Nem változtatunk az eredeti tervünkön, itt maradunk a kansasi bázisunkon, innen utazunk vasárnap délután, ez a lehető legjobb felkészülés az előttünk álló mérkőzésre – fejtette ki a szövetségi kapitány. foci-vb 2026
Eredeti cikk megtekintése →