← Vissza

news.bsdnet.hu

Újabb feszültség a Közel-Keleten, de tovább esik az olajár

Portfolio 2026-06-26 06:29
A Brent és a WTI jegyzése is közel 2 százalékkal esett pénteken. Az árakat nem tudta megtámasztani az sem, hogy egy amerikai tisztviselő szerint Irán állt egy Omán partjainál közlekedő teherszállító hajó elleni támadás mögött. A Hormuzi-szoros közelében történt incidensben nem sérült meg senki, és környezeti kár sem keletkezett. A piac reakciója azt mutatja, hogy a befektetők egyelőre nem számítanak komoly fennakadásokra az olajszállításokban. Inkább arra figyelnek, hogy a diplomáciai tárgyalások enyhíthetik a feszültséget, ezért csökkenhet az ellátási zavarok kockázata. A bizonytalanság ettől függetlenül továbbra is jelentős. Washington és Teherán továbbra sem ért egyet az iráni befagyasztott pénzeszközök felhasználásának feltételeiről, a Nemzetközi Tengerészeti Szervezet pedig ideiglenesen leállította a térségből induló hajók evakuálási tervét, amíg ismét meg nem győződik a biztonsági feltételekről. Közben az OPEC -en belül is újabb feszültség körvonalazódik. Sajtóértesülések szerint Irak magasabb kitermelési kvótát szeretne, és azt sem zárja ki, hogy kilép a szervezetből. Ez újabb kérdéseket vet fel az OPEC egységével kapcsolatban, miután májusban az Egyesült Arab Emírségek már távozott a kartellből. Címlapkép forrása: Stringer/Anadolu via Getty Images A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Eredeti cikk megtekintése →