← Vissza

news.bsdnet.hu

Brutális UV-sugárzás jön, szinte az egész országra figyelmeztetést adtak ki

Economx 2026-06-26 06:25
Pénteken szinte az egész országban a veszélyes szintet meghaladó UV-B sugárzásra kell számítani – hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint a sugárzás mértéke több térségben is elérheti, illetve meghaladhatja azt a szintet, amely már rövid idő alatt is bőrpírt, leégést okozhat. A leginkább érintett régiókban – így a Dunántúl nagy részén, a középső országrészben, valamint az Alföld több területén – különösen erős UV-terhelés várható. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a déli órákban, nagyjából 11 és 15 óra között a legintenzívebb a napsugárzás , ezért ebben az időszakban a tűző napon való tartózkodás kerülendő. Azt javasolják, hogy aki teheti, árnyékban maradjon, illetve fokozottan használjon fényvédő készítményeket és megfelelő öltözetet. A HungaroMet előrejelzése szerint pénteken alapvetően napos, derült idő várható, csak kevés helyen jelenhetnek meg gomolyfelhők, csapadék nem valószínű. A nappali felmelegedés tovább erősödik, több térségben 33-38 Celsius-fok közötti maximumokkal. A következő napokban is marad a túlnyomóan napos, száraz idő, és a hőség tovább fokozódhat. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →