← Vissza

news.bsdnet.hu

Kapitány István rendkívüli kérése a melegrekord küszöbén: erre figyeljünk 18 és 21 óra között

Forbes 2026-06-26 06:15
Hétfőn megdőlhet a mindenkori magyar melegrekord. Ezt kéri a gazdasági és energetikai miniszter. Mi történt? Csütörtöki posztjában Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter azt írja: „Az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfogyasztást!” Kapitány kifejezetten a klímaberendezések használatáról írt: e helyett a három óra helyett inkább „éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat”. A laptopok, telefonok, elektromos autók töltését, valamint a nagy energiaigényű háztartási gépek működtetését is inkább 21 óra utánra érdemes időzíteni. Miért fontos ez? Az Időkép azt írja, hogy a hőhullámnak még mindig csak az elején vagyunk. Napról napra nagyobb lesz a forróság, hétfőn akár a magyarországi mindenkori hőmérsékleti rekord is megdőlhet. Mit jelent ez a gyakorlatban? Kapitány szerint „a nyári kánikulában mindannyian tehetünk azért, hogy a villamosenergia-ellátás továbbra is biztonságos és zavartalan maradjon”, „különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes odafigyelni az áramfogyasztásra”. Hogyan tovább? Kapitány szerint „a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a folyamatos ellátás”.
Eredeti cikk megtekintése →