← Vissza

news.bsdnet.hu

Most érkezett a rendkívüli hír Kapu Tiborról

Kiskegyed 2026-06-26 06:19
Különleges programsorozattal emlékeztek meg csütörtökön a budapesti Millenárison Kapu Tibor történelmi űrutazásának első évfordulójáról. Az eseményen bejelentették, hogy bár a HUNOR-program az idei év végén lezárul, Kapu Tibor a következő hat hónapban irányítja a kezdeményezést, hogy biztosítsa annak folytatását. A rendezvényen elhangzott, hogy Magyarország 2025-ben, az Axiom–4 küldetéssel tért vissza az űrkutatás élvonalába, több mint négy évtizeddel Farkas Bertalan repülése után. A program célja nem csupán a tudományos eredmények elérése, hanem a jövő generációinak inspirálása is. „Bárhonnan jöjjön is az ember, az álmai elérhetők. Hiszem, hogy ezzel hozzájárulunk egy modernebb és bátrabb Magyarországhoz" – mondta. Az örömét fejezte ki, hogy a magyar űrtevékenység a továbbiakban egységes minisztériumi koordináció alá kerül, ami szerinte megfelelő alapot nyújt a fejlődéshez. Kapu Tibor arról is beszélt, hogy az elmúlt egy évben 122 helyszínen találkoztak az érdeklődőkkel, és több mint 40 ezer emberhez jutottak el, különösen sok diákhoz és óvodáshoz. A jubileumi rendezvényen ő és Cserényi Gyula személyes élményeiket is megosztották a közönséggel. Blikk
Eredeti cikk megtekintése →