Elindult a Reddit csorda, itt az újabb mémrészvény
Portfolio
2026-06-26 06:41
Alaposan megrángatták a befektetők a Wendy's árfolyamát, két nap alatt 50 százalékot ugrott a jegyzés,
miután a WallStreetBets fórumon egyre több bejegyzés jelent meg a részvényről. A kisbefektetők szerint a papírban több olyan tényező is megvan, amely korábban a mémrészvények látványos raliját is elindította:
A történetet erősíti, hogy májusban új vezérigazgató érkezett a vállalathoz. Bob Wright javadalmazásának jelentős része részvényopciókból áll, vagyis közvetlenül érdekelt az árfolyam emelkedésében. Közben a vállalat egyik legnagyobb tulajdonosa, Nelson Peltz befektetési cége továbbra sem árulja el, milyen tervei vannak a Wendy'sszel, ami csak tovább táplálja a találgatásokat.
A vállalat fundamentumai ugyanakkor továbbra is vegyes képet mutatnak. Az első negyedév bevétele meghaladta az elemzői várakozásokat, de az amerikai bolti értékesítés visszaesett, a nyereség jelentősen csökkent, miközben a marhahús és a munkaerő drágulása is rontotta a jövedelmezőséget.
A befektetők most arra figyelnek, hogy a Reddit közössége képes lesz-e tartósan fenntartani a vételi hullámot, vagy a Wendy's is csak egy rövid életű mémrészvény-rali főszereplője lesz.
Címlapkép forrása: Heather Diehl/Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ