← Vissza

news.bsdnet.hu

„A vécé ablakán préseltem ki magam” – Elképesztő részleteket mesélt hirtelen eltűnéséről Pesty László

Blikk 2026-06-26 06:43
Hónapokig tartó hallgatás után végre megtörte a csendet az elmúlt időszakról Pesty László. A közismert dokumentumfilmest idén februárban két héten át eltűntként kereste a rendőrség, majd ahogyan nyoma veszett, hirtelen előkerült. Most egy interjúban mesélt részletesen arról, mi állt az eltűnése mögött: Pestyt elmondása szerint megfenyegették. Blikk-összeállítás Ezeket látta már? Pesty László idén február 13-án került fel a rendőrség körözési listájára, a hatóságok eltűntként keresték . Néhány nappal azután, hogy nyoma veszett, volt felesége, Nagybaczoni Nagy Kati nyilatkozott lapunknak. Elkeserítő képet festett volt férjéről , akivel ugyan nagyon ritkán, de még tartotta a kapcsolatot. Leginkább azért, mert Pestynek nagy szüksége volt a segítségre, hiszen szinte már a lakásából sem lépett ki. Kati időnként bevásárolt neki, kiváltotta a gyógyszereit, de mindabból, amit elmesélt a korábbi férjéről, egy végképp talajt vesztett, lecsúszott ember képe rajzolódott ki. – Borzalmas állapotban volt és bár ismerősei, a barátai közül sokan és sokáig harcoltak érte, már olyan állapotba került, hogy képtelen volt befogadni a jótanácsokat – mondta akkor lapunknak. Az ismert dokumentumfilm-készítőt napokon át az egész ország kereste, olykor jelzések érkeztek arról, hogy Budapesten több helyen is látni vélték . Információink szerint egy alkalommal a rendőröket is kihívták rá, mire azonban az egyenruhások a megadott helyszínre értek, ő már nem volt ott. Aztán ahogy eltűnt, úgy lett meg, egyik pillanatról a másikra megkerült. Most részletesen beszámolt a kalandjairól, és elmesélte, mi állt a körözése és a hirtelen eltűnése mögött. Túl vagyok rajta és élek. Ez nagy dolog – mondta az elmúlt időszakról a 24.hu-nak adott interjújában. Mintha kicserélték volna, magára talált és újra van ereje küzdeni – pedig néhány hete még az életéért aggódott mindenki, aki ismerte. Pesty László, az ismert dokumentumfilm-készítő február 13-án tűnt el, a rendőrség két héten át eltűntként kereste. Aztán ahogyan nyoma veszett, hirtelen előkerült. – Jöttek teljes házkutatásra a barátomhoz, én meg ott voltam nála. Köröztek már a rendőrök, lefotózták a barátom kocsiját, meglett nekik a rendszám. Menekülnöm kellett, végül a vécé licthófablakán préseltem ki magam hátizsákkal, cukorbetegen, műtendő térddel, asztmásan, idegösszeomlottan, de olyan keskeny volt az ablak, hogy beszorultam, miközben már benn voltak a rendőrök az előszobában... – kezdte mesélni a kalandos meneküléséről. Pesty azt mondta, azért tűnt el, mert életveszélyesen megfenyegették. Elmondása szerint február 9-én két vadidegen férfi csöngetett be hozzá, és azt mondták, a Dunában találják majd meg a holttestét, ha a választások előtt "kinyitja a pofáját". A dokumentumfilmes végül feljelentést tett a rendőségen. Pesty László pokoli rosszul lett tavaszra / Fotó: Knap Zoltán Az interjúban arról is beszélt, hogy az elmúlt időszakban fizikailag és mentálisan sem volt a legjobb formában. Mint mondta, tavaszra felőrlődtek az idegei, térdműtétre várt, ráadásul egy régi sportbalesete is kiújult. Pesty a menekülés után háromnaponta váltott helyszínt. Előfordult, hogy felismertek, de aztán gyorsan eltűntem. Voltak erről cikkek – jegyezte meg. Pesty Lászlónak időközben tönkrementek a cégei , így most kisebb munkákból él, miközben újjáépít mindent. pesty lászló
Eredeti cikk megtekintése →