← Vissza

news.bsdnet.hu

Leclerc: A Ferrari őrült tempóban dolgozott az ausztriai fejlesztésen

F1világ 2026-06-26 07:00
Leclerc erősen kezdte az idényt, az elmúlt két forduló azonban rendkívül nehezen alakult számára műszaki problémák miatt. Hazai versenyén, Monacóban fékproblémák következtében a falban fejezte be a futamot, míg a Barcelona-Katalónia Nagydíjon a szervokormány meghibásodása miatt idő előtt véget ért számára a verseny. Csapattársa, Lewis Hamilton eközben megmutatta, hogy a Ferrari előrelépett a Mercedeshez képest: a hercegségben elért második hely, majd a legutóbbi, látványos győzelem Leclerc számára is reményt ad arra, hogy vissza tud vágni — különösen a legújabb fejlesztéssel. HIRDETÉS HIRDETÉS „Először is, a csapat hihetetlen munkát végez, őrült módon hajt az autó minden egyes alkatrészén” — mondta Leclerc a Red Bull Ringen.. „Ott van ezeknek az elemeknek a fejlesztése, de ott van ezeknek az elemeknek a gyártása is, és mindenki a maximumot nyújtja.” HIRDETÉS „Azt gondolom, ez ennek az eredménye. Hogy mekkora különbséget jelent majd, arra valamivel nehezebb választ adni, de az biztos, hogy jó irányba haladunk. A Mercedesnek nagy előnye van, szóval nem csak erre van szükségünk.” „Ezzel mindenki tisztában van, és maximálisan hajtani fogunk, de bármit is tudunk nyerni, az nagyon nagy pozitívum. Remélem, hogy a csapat jutalmat kap majd, akárcsak Barcelonában, egy újabb vasárnapi győzelemmel.” A Scuderia új erőforrása az úgynevezett ADUO keretében érkezik, és segíthet csökkenteni a Mercedes teljesítményelőnyét , valamint lehetőséget teremthet arra, hogy a Ferrari következetesebben harcolhasson a győzelmekért. Hamilton: Megvan az esély a 2026-os bajnoki címre Arra a kérdésre, hogy mindez favorittá teheti-e a Ferrarit ezen a hétvégén, Leclerc így válaszolt: „Nem hiszem. Itt elég sok egyenes van, ráadásul meglehetősen hosszúak is. Továbbra is úgy gondolom, hogy a Mercedesnek erősebb erőforrása van, ezért szerintem valamennyit visszanyernek abból az előnyből, amellyel korábban rendelkeztek. HIRDETÉS „Várjuk ki, és meglátjuk. Remélem, közelebb leszünk, mint korábban, mint Barcelonában, aztán meglátjuk, hogyan alakul. Szerintem ott lehetünk a sűrűjében, különösen a versenyen. Úgy gondolom, az időmérőn talán valamivel inkább hátrányban lehetünk.” A nagydíjon a legjobb három közé való visszatérés mindenképpen örömteli lenne Leclerc számára, hiszen a miami sprint óta nem végzett ennyire előkelő helyen, így jelenleg 40 pontos hátrányban van csapattársával szemben. HIRDETÉS „Már nagyon várom, hogy egyszerűen csak legyen egy tiszta hétvégém” — mondta. „Úgy gondolom, Montreal és Monaco nehéz volt, mert egyszerűen nem volt meg az érzés, aztán Barcelonára változtattunk néhány dolgon, és visszatért. Megvan az érzés, ami jó dolog.” „Másfelől az elmúlt két hétvégén vasárnap nem szereztünk pontot mechanikai problémák miatt, úgyhogy csak remélem, hogy visszatérünk oda, ahol lennünk kell. Lewis hihetetlen munkát végzett, a csapat pedig óriási erőkkel dolgozik az új alkatrészeken, ezért nagyon várom, hogy remélhetőleg már ezen a hétvégén visszatérjünk a dobogóra — vagy akár annál is többet érjünk el.”
Eredeti cikk megtekintése →