Megjavították az Onkológiai Intézet hűtési rendszerét
HVG
2026-06-26 07:11
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter és Buga László kórházi fekvő- és járóbeteg szakellátásért felelős államtitkára bejelentették , hogy sikerült megjavítani az Országos Onkológiai Intézet hűtési rendszerét. A kormány június elején indított egy 3,6 milliárd forintos programot, amely során számos kórházban megjavítják a meghibásodott légkondicionálókat.
A miniszter kitért arra is, hogy mi lenne a következő megoldandó feladat az Onkológiai Intézetben. „Az intézmény vezetésével folytatott egyeztetésen számos fontos kérdést áttekintettünk, majd felkerestük azokat a műtőket, amelyek jelenleg raktárként funkcionálnak, felújításuk több mint időszerű” – fogalmazott Hegedűs.
Hegedűs szerint a cél az, hogy a daganatos betegek a lehető legjobb ellátásban részesüljenek Magyarországon, már belátható időn belül.
https://hvg.hu/itthon/20260625_magyar-peter-hegedus-zsolt-uzsoki-korhaz-klima
Nyitókép: Hegedűs Zsolt az Onkológia Intézet egyik raktárként használt műtőjében. Forrás: Hegedűs Zsolt Facebook-oldala.