Eltévedt egy turista a visegrádi erdőben, konferenciahívással sikerült megtalálni
Telex
2026-06-26 07:14
Eltévedt egy külföldi turista Visegrádon, konferenciahívással tartották vele a kapcsolatot, így sikerült megtalálni – számolt be a történetről a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat.
A Kutató-Mentő Szolgálat segítségét a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kérték. A turista a visegrádi Salamon-toronytól indult egy körtúrára, de nem volt kellően felkészült, és rosszul tervezte meg a napját. A telefonján nem volt internet, és papíralapú térképet sem vitt magával. Mivel külföldi állampolgárként egyedül volt az országban, senkinek sem mondta el, hogy pontosan merre szeretne túrázni.
„A helyzetet végül úgy sikerült megoldani, hogy a Tevékenység-irányítási Központ egy angolul jól beszélő munkatársa az egyik telefonvonalon tartotta a kapcsolatot a bajbajutottal, míg a másikon velünk egyeztetett. Ebbe a konferenciabeszélgetésbe kapcsoltuk be a helyszínre igyekvő quadunk rádióját, valamint olyan kollégákat is, akik napi szinten szoktak a Visegrádi-hegység ezen részén futni, túrázni, így alapos helyismeretükkel segíteni tudták a pozíció pontosítását” – írták.
Végül közel másfél óra egyeztetés és keresés után sikerült megtalálni a turistát, akit végül Szentendrére szállítottak. A nő nem sérült meg, orvosi segítségre nem volt szükség.