← Vissza

news.bsdnet.hu

Két tunéziai játékos is elkésett a második félidőről, a holland kapitány Koeman kiakadt

Telex 2026-06-26 07:13
Nem akármilyen okból indult csúszva a második félidő a Tunézia–Hollandia-mérkőzésen a világbajnokság csoportkörében: már úgy tűnt, hogy minden készen áll a játékra, amikor kiderült, hogy egy tunéziai játékos az öltözőben maradt és késve jelent meg a szünet után. Ez Hanibal al-Medzsbri volt, ahogy ő felért a pályára, el is kezdték a második félidőt, csakhogy megint gyors leállás következett, mert a mérkőzést vezető Katia Itzel García észrevette, hogy még egy tunéziai játékos hiányzik, ekkor is még csak 10-en voltak a pályán. Jó 20 másodperccel később a csapatkapitány Iljász esz-Szhíri bukkant fel az öltözőből. Az egészen szokatlan és hihetetlen jelenetet itt lehet megnézni . A The Athletic ki is kockázta és be is számozta a játékosokat akkor, amikor még csak Hanibal al-Medzsbri tért vissza az öltözőből, ekkor Iljász esz-Szhíri még hiányzott. Érthető módon elég indulatosan reagált a helyzetre a holland szövetségi kapitány, Ronald Koeman, aki a negyedik játékvezetőnek, Juan Gabriel Beníteznek, illetve a tunéziai kispadnak fakadt ki. A kis közjáték után aztán simán lement a második félidő, Hollandia 3-1-re nyert, a legjobb 32 között pedig egy másik észak-afrikai csapat, Marokkó ellen folytatja.
Eredeti cikk megtekintése →