← Vissza

news.bsdnet.hu

Medián: a magyarok háromnegyede támogatottja az euró bevezetését

24.hu 2026-06-26 07:05
Azt írja HVG-n Hann Endre, hogy a hazai társadalom jelentős, háromnegyedes többsége szeretné, ha Magyarország bevezetné az eurót, nézetkülönbség mindössze abban van, hogy ez mikor történjen meg. A Medián választás utáni felmérése szerint minden második ember óvatos, csak „alapos előkészítés után” búcsúzna el a forinttól, miközben minden ötödik azt szeretné, ha „a lehető leggyorsabban” vezetnék be az egységes európai fizetőeszközt. Az elutasítók a népesség 23 százalékát teszik ki, és ez az arány magasabb az idősebb, a vidéki és a kevésbé iskolázott társadalmi csoportokban. A Tisza-szimpatizánsok 92 százaléka– késedelem nélkül vagy óvatosabban –, míg a fideszesek csupán 32 százaléka áll az euró bevezetése mellett.  The post Medián: a magyarok háromnegyede támogatottja az euró bevezetését first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →