← Vissza

news.bsdnet.hu

Kapitány kéri, hogy este 6 és 9 óra között kapcsoljuk ki a légkondit

24.hu 2026-06-26 07:04
Az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfogyasztást! – írta Kapitány István csütörtökön Facebook-oldalán. A  gazdasági és energetikai miniszter szerint a nyári kánikulában mindannyian tehetünk azért, hogy a villamosenergia-ellátás továbbra is biztonságos és zavartalan maradjon. Ehhez nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre. A laptop töltését is halasszuk el kicsit Kapitány szerint különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes odafigyelni az áramfogyasztásra, ezért ha tehetjük: ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat, érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni. Egy kis odafigyelés A tárcavezető egyúttal jelezte, hogy a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a folyamatos ellátás. „Egy kis odafigyeléssel mi is segíthetjük ezt a munkát – miközben saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük. 18 és 21 óra között néhány apró döntés is sokat számít” – jelezte. A hőség egyébként mindeközben tovább fokozódik, akár 38 fok is lehet pénteken. További információk a hőhullámmal kapcsolatban alábbi cikkeinkben olvashatók: A legrosszabb még csak most jön: így vészelhetjük át a hőhullámot Piros figyelmeztetés és harmadfokú riasztás lép életbe – de mit jelent ez pontosan? Térképen mutatjuk, hogyan borítja be a hőkupola Magyarországot The post Kapitány kéri, hogy este 6 és 9 óra között kapcsoljuk ki a légkondit first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →