Kapitány kéri, hogy este 6 és 9 óra között kapcsoljuk ki a légkondit
24.hu
2026-06-26 07:04
Az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfogyasztást! – írta Kapitány István csütörtökön Facebook-oldalán. A gazdasági és energetikai miniszter szerint
a nyári kánikulában mindannyian tehetünk azért, hogy a villamosenergia-ellátás továbbra is biztonságos és zavartalan maradjon. Ehhez nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre.
A laptop töltését is halasszuk el kicsit
Kapitány szerint különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes odafigyelni az áramfogyasztásra, ezért ha tehetjük:
ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat,
érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni.
Egy kis odafigyelés
A tárcavezető egyúttal jelezte, hogy a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a folyamatos ellátás. „Egy kis odafigyeléssel mi is segíthetjük ezt a munkát – miközben saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük. 18 és 21 óra között néhány apró döntés is sokat számít” – jelezte.
A hőség egyébként mindeközben tovább fokozódik, akár 38 fok is lehet pénteken.
További információk a hőhullámmal kapcsolatban alábbi cikkeinkben olvashatók:
A legrosszabb még csak most jön: így vészelhetjük át a hőhullámot
Piros figyelmeztetés és harmadfokú riasztás lép életbe – de mit jelent ez pontosan?
Térképen mutatjuk, hogyan borítja be a hőkupola Magyarországot
The post Kapitány kéri, hogy este 6 és 9 óra között kapcsoljuk ki a légkondit first appeared on 24.hu.