"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek
Promotions
2026-06-26 07:08
Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.
Miközben a kormánypárttá vált TISZA Párt sorra vezeti be az újításait, és saját szemszögéből igyekszik rendet vágni a kaotikus magyar közéletben és törvénykezésben, addig a Parlament továbbra is igazi bohózatnak néz ki. Magyar Péter rendre elvörösödött arccal konstatálja, hogy egyes képviselők még mindig játszótérnek hiszik az Országgyűlés épületét. A miniszterelnök egyik "kedvelt" célpontja a szinte folyamatosan jelenlévők közül Pócs János . Ám a legtöbbet talán mégis Lázár János t emlegeti, aki eddig csak kevés alkalommal tette tiszteletét a Parlamentben.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Érdekesség, hogy a korábban számos miniszteri posztot betöltő Lázár Jánosnak a saját bevallása szerint sincs semmi kedve a Parlamentben dolgozni. Ám míg Orbán Viktor ex-kormányfő megtehette, hogy a korábbi ígéretével ellentétben mégsem fogadja el képviselői mandátumát, Lázár nem visszakozhatott. A Fidesz vezetése a jelek szerint nem engedélyezte az egykori hódmezővásárhelyi polgármester háttérbe húzódását.
Az idén az alapítványi termőföldszerzések miatt sokszor megénekelt Lázár Jánost az elmúlt hónapokban egyre több kritika éri, és nem sokat segít megítélésén a tény, hogy keveset jár be a Parlamentbe a szavazások alkalmával. Ez persze nem meglepő annak fényében, hogy már áprilisban kijelentette, nem feltétlenül tervez hosszú távon a Magyar Országgyűlés tagjaként:
„Az a dolgunk, hogy a politikai és szervezeti megújulás feltételeit megteremtsük. Véleményem szerint egy év múlva lehet megítélni, milyen munkát végeztünk és azt is, hogy mennyit sikerült nekem, személyesen elvégeznem a rám bízott feladatokból. Ezért vállaltam szigorúan csupán 1 évre a képviselőséget. Újra a leghátsó sorba fogok ülni. Befele fogok dolgozni, nem kifele, a közösségnek fogok politizálni, nem a közönségnek”
- idézte Lázárt korábban a Telex.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Most újabb rossz pontokat kapott Lázár, ugyanis Forsthoffer Ágnes kérésére a továbbiakban nyilvános lesz, hogy kik a legtöbbet hiányzó képviselők a Parlamentben. A toplistán több fideszes-KDNP-s, de még tiszás politikus szerepel. A számítások szerint Lázár János nem kevesebb, mint a szavazások 74 százalékáról hiányzott, és jobbára inkább akkor van jelen, mikor Magyar Péter miniszterelnök távol van.
"Büntetést kiszabni rájuk!"
"Ne is kapjanak érte fizetést!"
"Bérmegvonás, aki nem jár be a munkahelyére."
"Batidáról nehéz."
"Eddig (16 évig) általában akkor voltak ott, amikor meg kellett szavazni valami "fontos" beterjesztést!"
- háborogtak az emberek a fejleményeket illetően a világhálón.