← Vissza

news.bsdnet.hu

Medián: háromnegyedes támogatottsága van az euró bevezetésének

Magyar Hang 2026-06-26 07:11
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! A teljes népességre vetítve a magyarok háromnegyede támogatja az euró bevezetését, 22 százaléka ráadásul amilyen hamar csak lehet, maga mögött hagyná a forintot – ez derült ki a Medián legfrissebb felméréséből, amelyről a Hvg.hu számolt be. Az ezer fős reprezentatív mintán készült kutatás szerint a teljes népességre vetítve csak 23 százalék látja úgy, hogy egyelőre nem kellene az euró bevezetésével foglalkozni (ez volt a Medián negatív kérdésfeltevése, arra vonatkozó kérdés nem volt, hogy örökre tartsuk-e meg a forintot). Hann Endre szerint a bevezetést egyelőre elhalasztók között az idősek, a kistelepülésen élők és a kevésbé iskolázottak voltak felülreprezentálva. A pártpreferencia erősen befolyásolta a válaszadást: a fideszesek kétharmada egyelőre egyáltalán nem foglalkozna az euró bevezetésével, a tiszásoknak viszont 92 százaléka – késedelem nélkül vagy óvatosabban – váltani akar. A Tisza-szavazók 61 százaléka véli úgy, hogy csak hosszú, alapos előkészítés után szabad belépni az eurózónába. Egy 20 évvel korábbi Medián-kutatás lényegében hasonló eredményeket hozott, de akkor sokkal közelebb állt a kormánypárti és az ellenzéki szavazók véleménye. Mint ismert,Kármán András pénzügyminiszter a választások után arról beszélt, hogy a kormány 2030-ra meg akarja teremteni az euró bevezetésének feltételeit.
Eredeti cikk megtekintése →