← Vissza

news.bsdnet.hu

A magyarok háromnegyede eurót akar

Klubrádió 2026-06-26 07:08
A fideszesek nem annyira. A magyarok háromnegyede támogatja az euró bevezetését, 22 százaléka ráadásul amilyen hamar csak lehet, maga mögött hagyná a forintot – ez derült ki a Medián legfrissebb felméréséből, amelyet Hvg.hu  ismertetett. A kutatás szerint a teljes népességre vetítve csak 23 százalék látja úgy, hogy egyelőre nem kellene az euró bevezetésével foglalkozni. A bevezetést egyelőre elhalasztók között az idősek, a kistelepülésen élők és a kevésbé iskolázottak voltak felülreprezentálva. A fideszesek 63 százaléka szerint nem kellene most még az euróval foglalkoznunk, míg a tiszásoknál csak 6 százalék gondolja így. A Tisza-szavazók 92 százaléka támogatja az euró bevezetését, bár 61 százalékuk szerint ezt csak hosszú, alapos előkészítés után szabad belépni az eurózónába. Az Európai Bizottság legfrissebb konvergenciajelentése szerint Magyarország egyelőre az euró bevezetésének egyetlen feltételét sem teljesítette.
Eredeti cikk megtekintése →