← Vissza

news.bsdnet.hu

Egy évre befagyasztják az önkormányzati képviselők tiszteletdíját Pécsen

Magyar Hírlap 2026-06-26 07:45
A baranyai megyeszékhely pénzügyi helyzete miatt nem hajtják végre az önkormányzati képviselők tiszteletdíjának jogszabályokban meghatározott, júliustól hatályos emelését, továbbá a jelenlegi szinten be is fagyasztják a járandóságokat 2027. július 1-ig – döntött csütörtöki ülésén a pécsi helyhatóság közgyűlése. Péterffy Attila (MSZP-DK-Momentum-Jobbik-Pécs Jövőjéért Egyesület-Forum Sopianae) polgármester közölte: a döntést lehetővé tevő - a város szervezeti és működési szabályzatát (szmsz) érintő rendeletének módosításával kapcsolatos – előterjesztés benyújtását Pécs leromlott pénzügyi helyzete, illetve a közösség iránti felelősségvállalás indokolta. Felidézte, hogy ő maga és a város két alpolgármestere már tavaly úgy határoztak, hogy lemondanak a jogszabályok által kötelezően érkező illetményemelésekről, s azok összegét visszautalták a pécsi önkormányzat számlájára. Az országgyűlés döntése miatt illetményük "befagyasztása a jövőben is meg fog történni" – fűzte hozzá. Rámutatott: A város nemcsak a polgármester és alpolgármesterek, de a képviselők járandóságának emelését sem engedheti meg magának, hiszen a költségvetés rendkívül feszített. Éppen ezért már a 2026-os költségvetést is befagyasztott illetményekkel, tiszteletdíjakkal tervezték - idézte fel. Péterffy Attila reményét fejezte ki, hogy a következő egy esztendőben olyan döntések születnek országos szinten is, amelyek lehetővé teszik az önkormányzatok pénzügyi helyzetének javulását, így a tiszteletdíjak emelését is. A döntést végül nagy többséggel fogadta el a testület húsz igen és egy tartózkodás mellett. Utóbbi döntését - a polgármesterrel egy választási szövetségben mandátumot szerző – Pokorádi Gábor képviselő azzal indokolta, hogy bár egyetért a helyzetelemzéssel és az indokokkal, de a döntés nem pusztán saját magát, hanem négy gyermekének biztonságos felnevelését is érinti. Lovász István címzetes főjegyző a részletekkel kapcsolatban az MTI érdeklődésére közölte: az elfogadott szmsz értelmében a képviselők tiszteletdíja 2026. július 1-jétől nem változik, továbbra is a 2025-ben megállapított összegben marad. Felidézte: A közgyűlés korábbi döntése alapján a képviselő tiszteletdíjának alapösszegét a törvényben meghatározott polgármesteri illetmény 25 százalékában határozták meg. A képviselői tiszteletdíj alapösszege 662 750 forint marad jövő év júliusig Pécsen – tájékoztatta az MTI-t a Pécs főjegyzője.
Eredeti cikk megtekintése →