Hat játékos csatlakozik a Puskás Akadémiához
NB1.hu
2026-06-26 07:36
Hat játékos érkezhet Felcsútra, miközben több fontos távozó is van.
A Puskás Akadémiánál jelentős átalakulás zajlik a nyári átigazolási időszakban: több meghatározó játékos távozott, miközben az új szakmai stáb már a következő idény keretét építi.
Hornyák Zsolt vezetőedző távozását követően Szappanos Péter szabadon igazolhatóként az Újpesthez szerződött, majd követte őt a válogatottban is bemutatkozó Markgráf Ákos, akiért már átigazolási díjat kapott a felcsúti klub. Kerezsi Zalán továbbra is kölcsönben szerepel az MTK-nál, Umathum Ádámra pedig a bajnok ETO FC csapott le. Távozik Magyar Zsolt is, akit januárban igazoltak Csákvárról. A támadó középpályás ugyan Hornyák bizalmát élvezte, végül 12 bajnokin egy gólt és két gólpasszt jegyzett, a következő idényt pedig kölcsönben a román élvonalbeli FK Csíkszeredánál tölti.
A román élvonalban folytatja a Puskás Akadémia magyar játékosa
Érkezőkben sem lesz hiány Felcsúton. Az új szakmai stáb számít a DVTK-tól visszatérő Lamin Colleyra, valamint a Nyíregyházától érkező Dala Martin kapusra. A tervek szerint Farkas Bendegúz, Lehoczki Bendegúz, Nagy Zoárd és Ominger Gergő is csatlakozik a kerethez, amelyet szerda óta már Babó Levente vezetőedző irányításával készítenek fel az új szezonra – jelezte a Nemzeti Sport.
A felkészülési program is körvonalazódott: a Puskás Akadémia július 4-én a szlovák bajnok Slovan ellen lép pályára, ezt követően pedig ausztriai edzőtáborba utazik. A tervek szerint ott az osztrák Blau-Weiss Linz, a cseh Slovan Liberec és a török Basaksehir ellen is felkészülési mérkőzést játszik majd a felcsúti együttes.