← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiderült: nagyon súlyosan odavert Irán Amerikának - Kulcsfontosságú bázist bombáztak szét

Portfolio 2026-06-26 07:53
A támaszpontot az Egyesült Államok kiürítette a háború során, így nem haltak meg katonák a létesítményben, viszont az épületek olyan súlyos károkat szenvedtek, hogy a WSJ forrásai szerint a Pentagon fontolgatja, hogy örökre bezárják a komplexumot. A lap által közzétett képeken legalább 20 sérült épület látható. A WSJ arról is információkat szerzett, hogy a Fehér Ház fontolgatja, hogy az összes, Irán körüli bázisát leépíti, bezárja és a Közel-Keletre vezényelt katonai képességét átcsoportosítja úgy, hogy az Irán által üzemeltetett rakéták és drónok hatótávolságán kívül essen, vagy legalább távolabb kerüljön a perzsa államtól. Az egyik lehetséges helyszín az átcsoportosításhoz Izrael lenne. A lap arról is ír: az Egyesült Államok más bázisain, például Kuvaitban és Szaúd-Arábiában is komoly károk keletkeztek a háború során. Érdemes megjegyezni: Irán azt követeli az Egyesült Államoktól, hogy vonja ki katonáit az ország térségéből, erre van is utalás a nemrég aláírt "szándéknyilatkozat" sorai közt. Címlapkép forrása: Stringer/Anadolu via Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →