Magyar Péter kéjjel végzi politikai ámokfutását
Demokrata
2026-06-26 07:53
Pontosan tudja Magyar Péter, hiszen a Partizán-interjú után is nyilvánosan beszélt róla, hogy az unió vezetése az Orbán-kormányt szélsőségesen durva, kettős mércét alkalmazó módszerekkel akarta belezsarolni a közös migrációs politika elfogadásába. Pontosan tudja, hogy az Orbán-kormány a folyamatos tárgyalások mellett különféle trükkökhöz is folyamodott, hogy az országot legalább a napi 350 millió forintos büntetés alól mentesítse, és ennek volt az egyik eleme a vitnyédi tábor előkészítése arra az esetre, ha egyebekben sikerülne megállapodni. Mégsem az a fő probléma, hogy most megpróbálja a végletekig kihasználni a helyzetet, és úgy tenni, mintha nem tudná, hogy mi miért történt. A politika nem kisasszonyfutball, itt a felek a másik hibáinak kihasználásából is élnek. Ne tessék hibázni, akkor nem lesz mit kihasználni…
Aggodalomra ad okot, hogy Magyar Péter a politikai ellenfeleinek nem a legyőzésére, hanem az elpusztítására tör. Ha lehet, akár fizikai értelemben, börtönbe juttatva őket. De még ez is megesik a politikában. Aki bemegy a közéleti ringbe, annak tessék ütésállónak lenni fizikai, jogi, gazdasági és lelki értelemben is. Súlyosbítja a helyzetet, hogy Magyar önként, kéjjel végzi politikai ámokfutását, szemlátomást élvezi azok megalázását, akik korábban fölötte álltak, és ez már újdonság a hazai politikában. Az arcán az örök kaján mosoly pontosan mutatja ezt a kifordult élvezetet. Az állandó közbekiabálás, a vitapartner orra elé ülés, a folyamatos hazugozás, sunyizás, bűnözőzés, fenyegetőzés romlott lelkű, gonosz embert mutat, akinek örömet okoz, ha a vele szemben álló rosszul érzi magát.
De még ez sem a legfőbb baj. A gonoszság előbb-utóbb önmagát pusztítja el. Az igazi tragédia az, hogy Magyar Péter a gúnyos cinizmusával szörnyű példát mutat mindazoknak, akik követik őt. Lehet, hogy nehéz évek jönnek, de ez sem akadályozhat meg senkit, hogy továbbra is higgyen a szeretet és összefogás erejében.