Piastri: A McLaren kísérleti hátsó szárnya még nem áll készen a versenyzésre
F1világ
2026-06-26 08:00
A McLaren az ausztriai versenyhétvégén is új elemekkel készül az MCL40-eshez, miközben a regnáló világbajnok csapat azon dolgozik, hogy az F1 új korszakában csökkentse hátrányát az élmezőnyhöz képest. A hétvége előzetesében Neil Houldey, az alkalmazott mérnöki terület technikai igazgatója több fejlesztésről is beszélt, amelyek az autó hátsó részét érintik.
„Erre az eseményre kisebb, részleteket érintő frissítésekre összpontosítottunk az autó hátsó sarkainál, valamint egy kísérleti hátsó szárnyra, amely a pénteki edzések teljes ideje alatt futni fog” – magyarázta Houldey.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Bár az összcsomag könnyebb, mint néhány közelmúltbeli fejlesztésünk, ezek az elemek mind a teljes szezonon átívelő fejlesztési irányunk részét képezik, és továbbra is keressük a köridőnyereség minden lehetőségét, ahol csak tudjuk.”
HIRDETÉS
Oscar Piastrit a csütörtöki sajtótájékoztatón arról kérdezték, hogy az új hátsó szárny versenyen is felkerül-e az autóra a Red Bull Ringen. Az ausztrál versenyző egyértelmű választ adott.
„Nem, nem fogunk vele versenyezni. Úgy tudom, pénteken Lando [Norris] autóján lesz. Tesztelésre szolgál; jelenleg még nem áll készen arra, hogy versenyezzünk vele. Nyilvánvalóan láttunk néhány kreatív megoldást [a rivális csapatoktól], és ezek egyértelműen nem járnak kihívások nélkül. Nem fogjuk versenyen használni, de hasznos lesz kipróbálni.”
Piastri szavai azt követően hangzottak el, hogy a Ferrari és a Red Bull is figyelmet keltett forgó hátsó szárnymegoldásaival, amelyek célja a teljesítmény maximalizálása az F1 2026-os szabályai alatt , aktív aerodinamikai elemekkel.
A Ferrari először a bahreini előszezoni teszten vetette be úgynevezett „Macarena-szárnyát”, majd Kínában ismét kipróbálta, később pedig a Miami Nagydíj teljes hétvégéjén használta. Ugyanott a Red Bull is előállt egy látványos konstrukcióval.
HIRDETÉS
A fejlesztési kísérletek mellett Piastri arra összpontosít, hogy újra jó irányba terelje 2026-os szezonját , miután a Barcelona-Katalónia Nagydíj nehéz hétvégét hozott számára: az időmérőn csak a hetedik helyet szerezte meg, a versenyt pedig jelentős lemaradással az ötödik pozícióban zárta.
„Azt gondolom, személyes szinten igen, jól értem a helyzetet” – mondta, amikor arról kérdezték, milyen tanulságokat vont le Barcelonából , illetve erősebb hétvégére számít-e Ausztriában.
HIRDETÉS
„Sok házi feladatot elvégeztünk azzal kapcsolatban, hogy miért volt számomra ennyire nehéz a barcelonai verseny. Úgy gondolom, jó elképzelésünk van arról, hogy miért történt így, és jó tervünk van arra, hogyan ne ismételjük meg.”
Leclerc: A Ferrari őrült tempóban dolgozott az ausztriai fejlesztésen
„Úgy gondolom, a Ferrari nagyot lépett előre Barcelonában, a Mercedes továbbra is mércének számít, és úgy hallom, a Red Bullnál is készülnek néhány komoly dologgal. Nem lesz könnyű számunkra. Igen, korábban jó pálya volt ez nekünk, de nincsenek illúzióink azzal kapcsolatban, hogy hirtelen fantasztikusak leszünk itt, és mi leszünk a legyőzendő csapat — egészen biztosan nem így lesz.”
„Remélhetőleg közel tudunk kerülni, és valahogy olyan helyzetben lehetünk, amilyenben bizonyos pontokon már voltunk, amikor ki tudtuk használni mások problémáit. De úgy gondolom, hogy ezt önerőből vagy puszta tempóból megtenni kissé nagy falat lesz. Örülnék, ha kellemesen meglepődnék.”