← Vissza

news.bsdnet.hu

Brutális, azonnali drágulás jött az Apple-nél: mutatjuk, mi mennyivel kerül többe

HVG 2026-06-26 08:06
Jelentős, szinte az egész kínálatot érintő áremelést hajtott végre az Apple, amely a cég magyarországi webáruházában is jelentős drágulást hozott – dacára annak, hogy az elmúlt időszakban jelentősen erősödni tudott a forint. A várható áremelésekről néhány napja beszélt Tim Cook , az Apple nyár végén távozó vezérigazgatója . Akkor még nem bocsátkozott részletekbe, csak annyit árult el, hogy a vállalat többé már nem képes benyelni az egyre csak növekvő alkatrészárakat, ezért ezek egy részét áthárítják a vásárlókra. Fogadkozott ugyanakkor, hogy igyekeznek mérsékelni azokat a jelentős drágulásokat, amelyek a céget érik beszállítói oldalról. Hogy ez mennyiben lett így, arról a pénztárcájukkal döntenek az emberek – ugyanakkor érdemes figyelembe venni, hogy a memóriaválság elképesztő mértékben felhajtotta a tárhely- és memóriaárakat, egyes komponensek csaknem tízszer drágábbak most, mint akár egy éve. https://hvg.hu/tudomany/20260618_apple-tim-cook-aremeles-dragulas-bejelentes-memoriavalsag-iphone-mac A mostani áremelés szinte minden termékkategóriát érint, az iPhone-ok, AirPods-fülhallgatók és Watch okosórák azonban – egyelőre – megúszták. A MacBookok, Macek, iPadek azonban változó mértékben, de mind jelentősen drágábbak lettek egyik pillanatról a másikba – és bár nem ez a cég legfontosabb terméke, de az Apple TV tévéokosító ára kiugró mértékben emelkedett, miközben 2022 óta egyáltalán nem nyúlt hozzá a vállalat. Íme néhány példa a drágulásokra: Az, hogy mennyivel drágulhatnak (legkésőbb) ősszel az iPhone-ok, egyelőre nem ismert. A fentiekből kiindulva azonban vaószínűsíthető, hogy a csúcsmodellek akár 100 000 forinttal is többe kerülhetnek majd. Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát .
Eredeti cikk megtekintése →