← Vissza

news.bsdnet.hu

Megfenyegették Pesty Lászlót: azt mondták neki, ha a választásokig megszólal, Mohácsnál veti ki a Duna a holttestét

Index 2026-06-26 08:11
Február óta eltűntként keresték Pesty Lászlót , a Pesty Fekete Doboz és a gerilla.hu alapítóját, aki most interjút adott a 24.hu -nak. A filmrendező Naphegyen, a kertjében fogadta az újságírókat, mankón járva, fekete fürdőköpenyben, és elmondott mindent. Állítása szerint február 9-én este két ismeretlen férfi csöngetett be hozzá, és a sövény mögül közölték: ha a választásokig megint megszólal bizonyos témákban, a holttestét Mohácsnál veti ki a Duna. Pesty feljelentést tett, de nem bízott az eredményben, így tíz percen belül összepakolta a laptopjait és a jegyzeteit, és eltűnt. Elmondása szerint három naponta váltott szállást és váltott autókkal közlekedett. Egyik legemlékezetesebb pillanata a kőbányai epizód volt, amikor egy házkutatás elől a vécé ablakán préselte ki magát hátizsákkal – cukorbetegen, asztmásan, fájós térddel –, majd egy munkáskocsmában bújt meg, ahol egy ismeretlen idős asszony azonnal felismerte, majd három és fél napig nála rejtőzött. A rendőrök elől sem véletlenül futott: meggyőződése szerint a február 12-én beérkezett állatkínzásos feljelentés – miszerint éheztette a kutyáját – fedősztori volt, amelynek ürügyén a házát alaposan átkutatták. Szerinte nem őt, hanem adathordozókat kerestek. A kutya egyébként tíz nappal korábban állatorvosi vizsgálaton volt, ahol épp azt mondták neki, ne etesse túl az állatot. Majd február 24-én besétált az V. kerületi kapitányságra, jelezte, hogy él, majd ugyanúgy bujkált tovább. A telefonját kikapcsolva tartotta, hogy a cellaadatok ne árulják el. Pesty ma már nem „ősfideszes”. Azt mondja, hibát követett el, hogy éveken át „fideszezett”, hiszen szerinte a Fidesz mint párt már tizenhat éve nem létezik. A NER rátérdelt a torkára, kinyírta, és megette reggelire – fogalmazott, hozzátéve, hogy ami azóta működik, az szerinte nem politikai, hanem kriminológiai jelenség. 2023-as tusványosi fellépésére – amikor nyilvánosan bírálta a rendszert – visszatekintve naivnak nevezi magát: belső reformban remélt, de semmi nem változott, helyette bosszúhadjárat indult ellene, gazdasági elszigetelés formájában. Orbán Viktorról annyit mond, hogy „a NER miniszterelnöke”. A börtön lehetőségéről pedig nem nyilatkozott, azt inkább a jogászokra bízza. Magyar Pétert és a Tiszát viszont nem kényszerből, hanem meggyőződésből támogatta, és „megváltásnak” nevezi az új kormányt. Ugyanakkor hozzátette, hogy ideje lenne abbahagyni a karneválozást, mert szerinte az előző rendszer rejtett csapdákat hagyott maga után. (Borítókép: Pesty László 2020. augusztus 18-án. Fotó: Rosta Tibor / MTI)
Eredeti cikk megtekintése →