Internet, térkép és helyismeret nélkül indult el kirándulni a visegrádi erdőbe egy külföldi turista, ki lehet találni, mi lett a vége
444.hu
2026-06-26 08:06
Felkészületlenül indult túrázni a Visegrádi-hegységbe egy külföldi nő, akit végül konferenciahívás segítségével, másfél órás keresés után találtak meg – írta Facebookon a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat.A mentéshez a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központja kért segítséget. A turista a visegrádi Salamon-toronytól indult egy körtúrára, de rosszul tervezte meg a napját. A telefonján nem volt internet, papírtérképet pedig nem vitt magával. A helyzetet nehezítette, hogy a külföldi állampolgár egyedül tartózkodott Magyarországon, és senkinek sem mondta el, merre tervez túrázni az erdőben.A mentést végül telefonos koordinációval sikerült megoldani. A rendőrség Tevékenység-irányítási Központjának egyik angolul jól beszélő munkatársa az egyik vonalon folyamatosan tartotta a kapcsolatot az eltévedt nővel, miközben a másikon a mentésben részt vevőkkel egyeztetett.A konferenciabeszélgetésbe bekapcsolták a helyszínre tartó quad rádióját, valamint olyan kollégákat is, akik rendszeresen futnak és túráznak a Visegrádi-hegység érintett részén, ezért helyismeretükkel segíteni tudtak a turista pozíciójának pontosításában.A közel másfél órán át tartó egyeztetés és keresés után végül megtalálták az addigra teljesen kimerült nőt, akit Szentendrére szállítottak. Nem sérült meg, ezért orvosi ellátásra nem volt szüksége.