← Vissza

news.bsdnet.hu

Az amerikaiak az Egyiptom Irán elleni mérkőzéssel ünnepelnék a pride-ot: a két csapat kiakadt

Mandiner 2026-06-26 08:15
Irán és Egyiptom Seattle-ben mérkőzik meg a csoportgyőzelemért szombaton. A G-csoport utolsó mérkőzésének kezdete előtt azonban nem csak a mérkőzésről szólnak a hírek – írja a Welt. Közös tiltakozó levelükben a szövetségek azt követelték, hogy a mérkőzés ideje alatt a stadionban „ne kerüljön sor ilyen ünnepségekre vagy promóciós tevékenységekre”. A tavaly decemberi csoportkör-sorsolás után mindkét ország labdarúgó-szövetsége egyértelműen kinyilvánította álláspontját a világbajnokságon megrendezendő „Pride-meccs” kapcsán. Az egyiptomi labdarúgó-szövetség a FIFA-nak és annak főtitkárának, Mattias Grafströmnek címzett levelében elutasította a mérkőzés során a homoszexualitást népszerűsítő „bármilyen tevékenységet”. – áll a levélben. Az ISNA hírügynökség szerint az iráni labdarúgó-szövetség elnöke, Mehdi Taj, ezt „egy bizonyos csoport támogatását jelentő, ésszerűtlen cselekedetnek” nevezte. Állítólag mindkét szövetség fontolóra vette a bojkottot vagy a mérkőzés lemondását ilyen intézkedések esetén. Iránban a homoszexuálisokat tömegesen üldözik, és az azonos neműek közötti kapcsolatok halálbüntetéssel büntetendők. Egyiptomban léteznek „az erkölcs vagy a vallás védelme érdekében” bevezetett bűncselekmények, amelyek alapján a homoszexualitás is büntethető, például a prostitúcióra vagy az általános erkölcsre vonatkozó törvények keretében. Úgy tűnik, a FIFA egyelőre nem hajlandó engedni a két országnak. A világbajnokság egy „befogadó esemény” – jelentette ki a szövetség. Nyitókép: Egy német szurkoló 2021-ben /KERSTIN JOENSSON / AFP
Eredeti cikk megtekintése →