← Vissza

news.bsdnet.hu

Paksról igazolt korábbi utánpótlás-válogatottat a Haladás

NB1.hu 2026-06-26 08:13
A középpályás elárulta, mi győzte meg a Haladás ajánlatáról, és azt is, milyen célokkal érkezett Szombathelyre. A feljutásért küzdő Haladás újabb NB I-es tapasztalattal rendelkező labdarúgó szerződtetését jelentette be. A szombathelyi klub közölte , hogy Tamás Olivér a Pakstól érkezik. A 25 éves, elsősorban védekező középpályásként, de belső védőként is bevethető futballista a Dalnoki Akadémián és a Ferencváros utánpótlásában nevelkedett, 17 évesen a Fehérvár II-ben mutatkozott be az NB III-ban, majd az NB I-ben is debütált. Ezt követően Pakson szerepelt az élvonalban, két idényt Nyíregyházán töltött, most pedig ismét az atomvárosi együttestől igazolt a Haladáshoz. A szerződéskötés kapcsán Keringer Zsolt külön kiemelte a paksi ügyvezető, Haraszti Zsolt támogatását, amely nagyban hozzájárult az átigazolás megvalósulásához. A korábbi utánpótlás-válogatott játékos elmondta, régóta ismeri Simon Ádámot, és korábban is felmerült már a Haladáshoz szerződésének lehetősége. Most azonban minden feltétel adott volt ahhoz, hogy csatlakozzon a szombathelyiekhez, akiknek a Hali 2031 projekt és a feljutás kivívása is fontos szempontot jelentett számára. Simon Ádámot régóta ismerem, korábban is képben voltam már nála, most azonban minden összejött és együtt dolgozhatunk. Tisztában vagyok a Hali 2031-es projektjével, így azt mondom: vágjunk bele közösen! A feljutáshoz pedig szeretném a legjobb tudásommal segíteni a csapatot!” „Gregor Zalánnal játszottam egy rövid ideig Pakson, többek ellen pedig futballoztam már. Várom a közös munkát” – tette hozzá az új igazolás. Szombathelyen egyébként történelmi megállapodás is körvonalazódik . Történelmi helyzet Szombathelyen: közös jövőről egyeztetett a Haladás és a Király SE
Eredeti cikk megtekintése →