Eladta Kóbor János özvegye a legendás törökbálinti villát, ami egykor Korda Györggyé volt
Sassy
2026-06-26 08:14
Azt hittük, a törökbálinti Kóbor-villa örökre egyfajta mauzóleum marad, egy szentély, ahol megállt az idő 2021 decemberében. A ház, amit még Korda György építtetett, és ahol az Omega legendája, Mecky az utolsó éveit töltötte, most mégis gazdát cserélt. Kóbor János özvegye és lánya ugyanis eladták az ikonikus épületet, és két utcával odébb, egy kisebb otthonban kezdtek új életet.
A nagy bejelentést maga Kóbor Léna tette meg a TV2 Tények című műsorában. A család lépését a lány egy meglepően praktikus okkal magyarázta, jelezve, hogy az emlékek tisztelete mellett a realitás is szerepet játszott.
„Eladtuk a házunkat, ahol én felnőttem, ahol közösen laktunk 18 éven keresztül apukámmal. Mert nyilván kettőnknek nagyon nagy volt a ház…”
Léna azt is elárulta, a költözés nem jelentett drámai szakítást a környékkel vagy a múlttal. „Rengeteg emlék kötött minket oda. Úgyhogy csak két utcával költöztünk odébb. Most készült el a felújítás” – mondta. A legfontosabb relikviákat, a Mecky által hátrahagyott szellemi örökség fizikai darabjait pedig nem hagyták hátra:
a házi stúdiót a bútorokkal és a személyes tárgyakkal együtt egy az egyben áttelepítették az új otthonba, így a szentély lényegében csak helyszínt váltott.
A döntés mögött egyértelműen ott húzódik az is, hogy a 18 éves Léna már a saját útját járja. A tinédzser lány kétlaki életet él, hiszen idejének egy részét már a Tatán élő szerelmével tölti, így édesanyjával egy kisebb, könnyebben fenntartható otthon sokkal logikusabb választásnak tűnt.
Léna nemrég ünnepelte 18. születésnapját, amit stílusosan egy saját videóklippel tett emlékezetessé, jelezve, hogy édesapja nyomdokain haladva ő is a zenei pályát választja.
Az önállósodás jelei már korábban is megmutatkoztak, tavaly nyáron például arról mesélt, hogy rátalált az első szerelem egy nála pár évvel idősebb fiú oldalán, idén májusban pedig az RTL Fókuszban mutatta be legújabb zenei projektjét.
A család életének alakulását mindvégig a gyász és az újrakezdés kettőssége határozta meg. Kóbor János özvegye, Zsóka tavaly decemberben, férje halálának második évfordulóján beszélt arról, milyen büszkén, de egyben fájó szívvel nézi lánya felnőtté válását – ahogy a 24.hu is írta.
„Kár, hogy az apukája nem láthatja, hogy milyen gyönyörű fiatal nővé cseperedett a kislánya.”
[kapcsolodo]igy-tancol-dogos-szettben-kobor-janos-lanya-a-gyonyoru-lena-aki-18-eves-lett/[kapcsolodo]