← Vissza

news.bsdnet.hu

Lovasi András vándordíjként adja tovább a Kossuth-díját

HVG 2026-06-26 08:25
Vándor Lajos-díjat alapított Lovasi András zenész és a Fishing on Orfű fesztivál, a díjazott jutalma, hogy egy évig őrizheti Lovasi Kossuth-díját – tájékoztatták a fesztivál szervezői csütörtökön az MTI-t. A Vándor Lajos-díjat elsőként Leskovics Gábor Lecsó, a Pál Utcai Fiúk és a Kiscsillag zenészének ítélték oda, aki az elismerést a könnyűzenei fesztivál szerdai megnyitóján vehette át. https://hvg.hu/kultura/20260625_vege-van-kicsivel-es-hs7-tel-indult-be-a-fishing-on-orfu Kiemelték, az ötletet az a felvetés adta, hogy lehetne-e Lovasi András Kossuth-díja jobb helyen, minthogy egy szekrényben porosodjon. A művész és a Fishing on Orfű szerint eljött az idő, hogy „új gondolattal, töltettel és némileg új formában útjára bocsássák, hogy eddig díjazatlan, nagy formátumú művészeknek is örömet okozhasson” – tették hozzá. A közlemény szerint a Vándor Lajos-díjjal minden évben felkérnek „egy jelentős kulturális teljesítménnyel bíró zenészt, hogy egy évig vigyázza, felügyelje, ápolja az eredeti szobrot”. Lovasi és a Fishing on Orfű hagyományt is szeretne teremteni, jövőre már a közönség bevonásával választanák ki a díjazottat. https://hvg.hu/kultura/20260422_tiborcz-mellenyben-koszont-el-egyik-dalatol-a-kiscsillag-a-valasztas-utan
Eredeti cikk megtekintése →