← Vissza

news.bsdnet.hu

A nemzetközi rossz hangulatban szédeleg a magyar tőzsde

Privátbankár 2026-06-26 08:24
Csökkenéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde a pénteki kereskedésben. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe (BUX) 0,2 százalékos mínuszban nyitott, 139. 293 ponton. A vezető részvények közül az OTP 1 százalékot csökkent 45 510 forintra, a többi blue chip emelkedett. A Mol 0,8 százalékkal ment feljebb 3676 forintig, a Richter fél százalékot emelkedett 12 200 forintra. A Magyar Telekom szintén fél százalékos pluszban, 2706 forinton nyitott. Varga Zoltán az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője a tőzsdenyitást megelőzően az MTI-nek küldött kommentárjában kiemelte, hogy elromlott a nemzetközi befektetői hangulat, ami a magyar piacra is hatással lehet. Erről bővebben itt írtunk: Az OTP árfolyamában 46 279 forintnál látható a következő ellenállási szint, 44 828 forintnál pedig támasz húzódik. A Richter a 30 napos mozgóátlag felett zárt csütörtökön, amely így 12 120 forintnál támaszt jelent, a következő ellenállás 12 270 forintnál látható. A Mol viszont ismét a 3700 forintos szint alatt zárt, amely továbbra is ellenállást képez, a következő támasz 3573 forintnál húzódik. A Magyar Telekom árfolyama fontos támaszokat tört le, a következő a 30 napos mozgóátlag 2669 forintnál, míg a 2736 forintos szint ellenállást jelent. Nyugat-Európa is mínuszban kezd. A londoni FTSE 0,4 százalékkal, a német DAX index 0,7 százalékkal, míg a párizsi CAC 0,2 százalékkal kerül lejjebb. Az olasz börze 0,8, míg a spanyol tőzsde 0,1 százalékot csökken.
Eredeti cikk megtekintése →