← Vissza

news.bsdnet.hu

"A hulládat Mohácsnál vetik ki a hullámok” - Pesty László azért bujkált, mert halálosan megfenyegették

Klubrádió 2026-06-26 07:59
Az "ősfideszes" filmes három naponta váltott helyszínt, váltott autókkal járt, a legjobb barátainál bujkált. Februárban azért tűnt el és bujkált hetekig, mert életveszélyesen megfenyegették, miután korábban nyilvánosan bírálta a NER korrupcióját - mondta Pesty László a  24.hu -nak adott interjúban. A dokumentumfilmest a rendőrség eltűnt személyként kereste, ő pedig közben több helyen bujkált. Elmondása szerint minden február 9-én kezdődött, amikor két ember becsöngetett hozzá. Nem látta őket, mert a sövény mögött álltak, de azt állította, egyértelmű halálos fenyegetést kapott. Azt mondták neki: „ha az április 12-ei választásokig megint ki találod nyitni a pofádat”, akkor „a hulládat Mohácsnál vetik ki a hullámok”. A másik hang Pesty szerint hozzátette, hogy a test „olyan állapotban lesz, hogy nehéz lesz azonosítani”. Ezután tíz perc alatt összepakolta a cuccait, majd elmenekült otthonról. A fenyegetést politikai természetűnek tartja: „Hisz kinek az érdeke volt engem megfenyegetni, miután elkezdtem a NER-es korrupcióról beszélni? Jól ismerem a fiúkat.” A bujkálást konspiratív módon szervezte meg, három naponta váltott helyszínt, váltott autókkal járt, a legjobb barátainál lakott. A telefonját is kikapcsolta, mert attól tartott, hogy a cellaadatok alapján bemérhetik. Végül  február 24-én bement az V. kerületi kapitányságra, és jelezte, hogy nincs eltűnve, de ezután sem tért vissza a nyilvánosságba. Azt mondta, továbbra is bujkált, majd később nagyon csendben hazament. Ahogy közeledett az április 12-i választás, úgy érezte, „itt már valószínűleg nem lesz baj.” Az egykori "mélyfideszes" ma már nyíltan a Tiszát támogatja, és azt mondta, nem kényszerből szavazott rájuk, hanem meggyőződésből. Magyar Péterről úgy beszél, mint aki „megváltás az országnak”,
Eredeti cikk megtekintése →