Párezer forintos béremeléssel szúrja ki a pedagógusok szemét a Tisza-kormány
Magyar Nemzet
2026-06-26 08:59
Még az Orbán-kormány által év elején elrendelt 10 százalékos béremelést fejelte meg a Magyar Péter kabinetje 0,4 százalékkal. A tegnap este megjelent Magyar Közlönyben , egy, a miniszterelnök által aláírt rendeletből derül ki, hogy a gyakorlatban párezer forintos emelésre számíthatnak a pedagógusok. A rendeletből az is kiderül, hogy az előző kormány céljaival megegyezően az új kabinet is azt szeretné elérni, hogy
A szakképzésben dolgozók minimálbérét 2 500 forinttal emeli meg az új kormányrendelet, a gyakornokok illetményét pedig 340 forinttal emeli meg, ezeket az összegeket számszerűsítve is tartalmazza a rendelet
A kormányrendeletben szerepel, hogy az emelésekkel így alakulnak az adható bérek július 1-jétől:
Borítókép: Magyar Péter sajtótájékoztatót tart, kormányülés után. Fotó: Hatlaczki Balázs