Szalay-Bobrovniczky Kristóf testvérének közbenjárásra osztottak szét több mint egymilliárd közpénzt
Index
2026-05-14 05:11
Államtitkári közbenjárásra osztottak szét több mint egymilliárd forint közpénzt három szervezet között a Bethlen Gábor Alapkezelőnél még tavaly – ez derül ki azokból a dokumentumokból, amelyeket aRTLszerzett meg.
A csatornához jutott levél szerint Szalay-Bobrovniczky Vince, korábbi helyettes államtitkár kérte a támogatások kifizetését, azt is megnevezve, hogy mely szervezeteknek mennyi pénzt kér.
Az egyik ilyen szervezet a Mesterséges Intelligencia Kutató Központ, amely akkor került elő, mikorMagyar Péterék Nemzeti menetével kapcsolatbankészült légi felvételről írták egy elemzésükben, hogy az manipulált. Az RTL utánajárt a cégnek, és kiderül, hogy korábban sehol sem jelentek meg, a honlapjukat is csak pát nappal azelőtt hozták létre, hogy hamisnak nevezték a képet.
Azonban a kutatóintézet a megalakulásuk után 300 milliós forint közpénz kapott a Bethlen Gábor Alaptól.
Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség korábbi helyettes államtitkára az Alapkezelőnek küldött levelében államtitkári írásos javaslatot tett támogatások kifizetésére három szervezetnek:
Az Alapkezelő pár nappal később pedig 100 százalékos előlegként jóvá is hagyta ezeknek a pénzeknek a kiutalását.
Az Alapkezelő az RTL-nek nem árulta el, hogy hány alakommal kapott ilyen levelet, de azt közölték, hogy a hasonló államtitkári felterjesztésekről nem vezetnek nyilvántartást.
Tarr Zoltán, a Tisza-kormány társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős minisztereközölte, hogy öt évre visszamenőleg megvizsgálja és feltárja a Bethlen Gábor Alap működését, az odaítélt támogatások folyósításnak és felhasználásának jogszerűségét.
(Borítókép: A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. székháza a főváros I. kerületében a Gellérthegy utca 30-32. szám alatt 2022. április 11-én. Fotó: Róka László / MTI)
Kövesse az Indexet Facebookon is!