← Vissza

news.bsdnet.hu

Szalay-Bobrovniczky Kristóf testvérének közbenjárásra osztottak szét több mint egymilliárd közpénzt

Index 2026-05-14 05:11
Államtitkári közbenjárásra osztottak szét több mint egymilliárd forint közpénzt három szervezet között a Bethlen Gábor Alapkezelőnél még tavaly – ez derül ki azokból a dokumentumokból, amelyeket aRTLszerzett meg. A csatornához jutott levél szerint Szalay-Bobrovniczky Vince, korábbi helyettes államtitkár kérte a támogatások kifizetését, azt is megnevezve, hogy mely szervezeteknek mennyi pénzt kér. Az egyik ilyen szervezet a Mesterséges Intelligencia Kutató Központ, amely akkor került elő, mikorMagyar Péterék Nemzeti menetével kapcsolatbankészült légi felvételről írták egy elemzésükben, hogy az manipulált. Az RTL utánajárt a cégnek, és kiderül, hogy korábban sehol sem jelentek meg, a honlapjukat is csak pát nappal azelőtt hozták létre, hogy hamisnak nevezték a képet. Azonban a kutatóintézet a megalakulásuk után 300 milliós forint közpénz kapott a Bethlen Gábor Alaptól. Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség korábbi helyettes államtitkára az Alapkezelőnek küldött levelében államtitkári írásos javaslatot tett támogatások kifizetésére három szervezetnek: Az Alapkezelő pár nappal később pedig 100 százalékos előlegként jóvá is hagyta ezeknek a pénzeknek a kiutalását. Az Alapkezelő az RTL-nek nem árulta el, hogy hány alakommal kapott ilyen levelet, de azt közölték, hogy a hasonló államtitkári felterjesztésekről nem vezetnek nyilvántartást. Tarr Zoltán, a Tisza-kormány társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős minisztereközölte, hogy öt évre visszamenőleg megvizsgálja és feltárja a Bethlen Gábor Alap működését, az odaítélt támogatások folyósításnak és felhasználásának jogszerűségét. (Borítókép: A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. székháza a főváros I. kerületében a Gellérthegy utca 30-32. szám alatt 2022. április 11-én. Fotó: Róka László / MTI) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →